Президент Венесуели Ніколас Мадуро у вівторок в черговий раз відкинув вимоги опозиції проведення позачергових виборів глави південноамериканської країни. Мадуро, якого обрали на невизнаних іншими країнами виборах, заявив, що за останні 20 років в країні пройшли 25 виборів.
"Проблема в опозиції, а не у ще одних виборах. Ми провели 25 виборів за останні 20 років. За останні півтора року минуло шість виборчих кампаній. Вибори в 2018 році відбулися раніше наміченого терміну за пропозицією опозиції", - сказав Мадуро в інтерв'ю російському державному телеканалу RT.
Мадуро вважає, що найближчі вибори, які відбудуться у Венесуелі – вибори Національної асамблеї – парламенту країни, в 2020 році.
У понеділок Австрія та Іспанія, Велика Британія, Німеччина і Нідерланди, Данія, Латвія, Литва, Люксембург, Португалія, Франція, Чехія і Естонія визнали лідера опозиції Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели.
Гуайдо підтримали також Україна, Швеція, Фінляндія та Бельгія.
Мадуро підтримали Росія, Білорусь, Болівія, Іран, Китай, Куба, Нікарагуа, Сальвадор і Туреччина.
Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися у 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.
11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро.
Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".