Президент Венесуели Ніколас Мадуро в понеділок відмовився погоджуватися з визнанням лідера опозиції і спікер парламенту південноамериканської країни Хуана Гуайдо тимчасовим главою держави половиною країн Європейського союзу, передає агентство Associated Press.
У зверненні, яке транслювалося в ефірі національного телебачення, Мадуро заявив, що він відкидає ультиматуми від будь-якої країни.
При цьому, зазначає AP, Мадуро, в особливості, розкритикував прем'єр-міністра Іспанії Педро Санчеса. Мадуро заявив, що у випадку "перевороту" у Венесуелі, "кров на руках Санчеса".
Також Мадуро відмовився прийняти постачання екстреної допомоги - продовольство і медикаменти - від США.
Зазначимо, що єдиною країною ЄС, яка не визнала Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели, є Італія.
Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти венесуельської державної нафтової компанії PDVSA. Дії США спрямовані на недопущення виведення коштів компанії президентом Ніколасом Мадуро і наближеними до нього особами. Потім уряд США надав лідеру опозиції Венесуели Хуану Гуайдо контроль над власністю на рахунках уряду і Центробанку Венесуели, які зберігаються в Сполучених Штатах.
Боротьба за контроль над Венесуелою, що володіє найбільшими в світі запасами нафти, посилилася завдяки новим санкціям США і правовим заходам, які можуть призвести до арешту Гуайдо.
Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися у 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.
11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро.
Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".