UA / RU
Підтримати ZN.ua

М'янма встановлює міни вздовж кордону з Бангладеш, щоб біженці не могли повернутися - ЗМІ

У прес-службі лідера М'янми припустили, що це можуть робити терористи.

Влада М'янми встановлює міни на кордоні з Бангладеш, куди тікають від насильства представники мусульманської меншини рохінджа, передає Reuters, посилаючись на джерела в уряді Бангладеш. Це робиться, мабуть, для того, щоб не дати втікачам повернутися назад.

За даними агентства, міни закладають вже протягом трьох днів.

"Вони розміщують міни на своїй території вздовж паркану з колючим дротом", - заявив один зі співрозмовників агентства.

Влада Бангладеш дізналася про це завдяки фотофактам і даним інформаторів.

"Наші сили бачили три-чотири групи, що працюють поблизу паркану з колючим дротом. Вони закладали щось в землю. Потім ми підтвердили за допомогою інформаторів, що закладалися міни", - повідомило джерело агенції.

Також, за словами одного з бангладешських прикордонників, у вівторок на стороні М'янми були чутні два вибухи, які супроводжувалися густим чорним димом. В результаті постраждала жінка, вона втратила ногу і була доставлена в лікарню на території Бангладеш. Прикордонники вважають, що постраждала жінка наступила на протипіхотну міну, хоча цей факт поки не підтверджений.

Журналісти Reuters також почули вибухи і побачили, що поблизу прикордонного села у М'янмі піднімається чорний дим.

Два біженця також розповіли агентству, що бачили членів армії М'янми біля прикордонної ділянки в період, що передував вибухам. Як повідомляється, журналісти видання не змогли самостійно переконатися в тому, що пристрої, які вибухнули є саме мінами, і чи існує який-небудь їх зв'язок з армією М'янми. У прес-службі лідера М'янми сказали, що необхідно з'ясувати ""де вибухнуло, що, хто може туди піти і закласти міни".

"І хто може точно сказати, що ці міни не були закладені терористами?", - засумнівалися у прес-службі.

Зазначимо, рохінджа це мусульманська меншина в переважно буддистській М'янмі, яка проживає в штаті Ракхайн. Самі рохінджа, а також деякі історики стверджують, що вони - корінні жителі. У той же час частина істориків вважає, що рохінджа є мігрантами з Бангладеш.

Офіційна позиція М'янми полягає в тому, що рохінджа в більшості, нелегальні іммігранти, які приїхали в Ракхайн після здобуття Бірмою (назва М'янми до 1989 року - ред.) незалежності в 1948 році чи після визвольної війни в Бангладеш у 1971 році. Кількість рохінджа в М'янмі - більше мільйона осіб, переважно вони проживають в північних селищах Ракхайн, де складають 80-98% населення.

За останні тижні в результаті зіткнень між силами безпеки і мусульманами-рохінджа в М'янмі загинули не менше 400 осіб. Понад 90 тисяч втікли до Бангладеш. ООН називає рохінджа однією з найбільш переслідуваних меншин у світі. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш серйозно занепокоївся у зв'язку із ситуацією щодо етнічної меншини і запропонував Раді Безпеки кроки з припинення насильства в країні.