На тлі масових протестних акцій на підтримку опозиційних кандидатів беззмінний президент Білорусі Олександр Лукашенко констатував, що може втратити влади, якщо поводитиметься демократично. При цьому він поставив знак рівності між своїм президентством й існуванням білоруської держави.
"Не треба мене ставити перед вибором. Якщо я чинитиму демократично, покажу, що я біленький і пухнастенький, у мене шанс втратити країну взагалі. І я тоді буду проклятий уже протягом року. Ніхто мені і всім нам не пробачить знищення Білорусі", - заявив Лукашенко на нараді, що транслювалася державними телеканалами в четвер, 19 червня.
"Інший варіант. Мене просто штовхають до того, щоб Лукашенко пішов на якесь силове вирішення цієї ситуації", - додав він.
За словами Лукашенка, він "життя поклав" на створення "цієї незалежної суверенної держави". А також запевнив, що "не дозволить нікому зламати країну".
Громадян Білорусі, яким набридло правління Лукашенка, він назвав "заблудлими". Молоді, яка бере участь у протестах, президент дорікнув в тому, що вона не пам'ятає Білорусь 1990-х "у личаках і без нічого".
Вибори президент Білорусі заплановано на 9 серпня. Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, збирається вшосте балотуватися на пост президента.
Збір підписів для висунення своїх кандидатур оголосили колишній керівник "Белгазпромбанка" Віктор Бабарико, екскерівник Парку високих технологій Валерій Цепкало, колишній депутат парламенту Ганна Канопацька, співголова громадського об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і дружина блогера Сергія Тихановского Світлана. Сам Тихановский не зміг зареєструвати ініціативну групу, так як його заарештували.
18 червня Бабарико і його сина затримали у справі "Белгазпромбанка". Їм інкримінують несплату податків та відмивання тіньових доходів.
Кампанії зі збору підписів за альтернативних кандидатів поступово переросли протести проти режиму Лукашенка. Так як міліція затримувала людей, які стояли в чергах, щоб поставити свої підписи, а також журналістів, які висвітлюють ці події.
19 червня в Мінську та інших містах люди вишикувалися в "ланцюг солідарності" із затриманими опозиційними політиками, активістами та журналістами.