Росія та Білорусь цьогоріч підписали контракти на постачання Мінську винищувачів, гелікоптерів, засобів ППО та іншої зброї, пише державне інформагентство з посиланням на директора Федеральної служби з військово-технічного співробітництва РФ Дмітрія Шугаєва.
«Цього року з Білоруссю було підписані контракти на постачання авіаційної техніки, зокрема винищувачів і гелікоптерів, а також засобів ППО та іншої продукції військового призначення», - заявив Шугаєв.
Він не уточнив, про яку саме зброю йдеться, сума контрактів також не називалася. За словами Шугаєва, «продукцію військового призначення буде поставлено у терміни, зазначені контрактними зобов'язаннями».
На початку вересня білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко заявляв про готовність купити у Росії зброю на 1 мільярд доларів. Зокрема, йшлося про зенітні ракетні комплекси С-400.
13 листопада Лукашенко запропонував посилити кордон із сусідніми країнами кількома дивізіонами ЗРК «Іскандер». У Білорусі такої зброї поки що немає, чи є вказані ракетні комплекси серед законтрактованої зброї – невідомо.
На початку листопада Росія та Білорусь підписали «дорожні карти» інтеграції у межах Союзної держави. Одним із документів стала оновлена військова доктрина. Крім того, Міноборони Білорусі пролонгувало термін перебування російських військових об'єктів у країні на 25 років. Після навчань «Захід-2021» кількість російських військових у Білорусі значно збільшилась.
Із загостренням міграційної кризи Білорусь збільшила сили протиповітряної оборони на кордонах із країнами ЄС та проводить відпрацювання взаємодії з винищувальною авіацією РФ. Свої дії Мінськ виправдовує нібито «посиленням НАТО».
Як режим Лукашенка використовує міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість». Чому форсоване формування Союзної держави – привід України переглянути свою політику щодо Мінська – у статті Володимира Кравченка «Лукашенко віддає Білорусь Путіну: головні загрози для України» у ZN.UA.