UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лондон поступився Нью-Йорку позицією головного світового фінансового центру

Провідним глобальним фінансовим хабом Лондон вважають лише 34% топ-менеджерів фінансового сектора.

Лондон поступився Нью-Йорку позицією найбільшого світового фінансового центру в 2019 році, через, зокрема, Brexit'а. Про це свідчать результати опитування топ-менеджерів фінансового сектора, проведеного консалтинговою компанією Duff & Phelps, передає Інтерфакс-Україна.

Лише 34% респондентів заявили, що вважають Лондон провідним глобальним фінансовим хабом, тоді як 56% віддали перевагу Нью-Йорку. Позиції Лондона порівняно з 2018 роком погіршилися на 19 процентних пунктів (п. п.), Нью-Йорка - покращилися на 14 п.п.

"Важко не думати про те, що три роки невизначеності навколо Brexit внесли свій внесок у погіршення позицій Лондона, - зазначає Монік Мілині, відповідальна за питання регулювання та комплаєнса в Duff & Phelps. - Ще в 2018 році Лондон зберігав позиції головного фінансового центру, однак ударні хвилі, пов'язані з переговорами Великобританії і ЄС, все ж почали проявляти себе".

Мілині зазначає, однак, що перемога партії британського прем'єр-міністра Бориса Джонсона на грудневих парламентських виборах, яка підготувала ґрунт для виходу країни з ЄС 31 січня, може підтримати Лондон.

"Якщо це головна причина змінення позиції Лондона, то вирішення питання виходу Великобританії з ЄС, дозволить британської столиці поліпшити свої позиції", - зазначила вона.

Незважаючи на побоювання, що Brexit призведе до переведення фінінститутами активів і робочих місць з Лондона в інші європейські фінансові центри, включаючи Франкфурт, Париж і Дублін, опитування Duff & Phelps дозволяє припустити, що жоден з цих міст не зможе скласти конкуренцію Нью-Йорка чи Лондона.

Більш того, топ-менеджери фінкомпаній набагато більш оптимістично оцінюють перспективи азіатських фінансових центрів і майже кожен п'ятий з опитаних очікує, що азіатський місто очолить список найважливіших фінансових хабів через п'ять років.

Найбільш перспективним, на їх думку, є Шанхай, який, як очікується, в майбутньому випередить Сінгапур і Гонконг.

Детальніше про те, що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією, читайте в статті Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного безумства" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".