UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лондон подав сигнал Пекіну: чому Британія заявила про поставки китайської зброї РФ

Для заяви у Шаппса могло бути принаймні три причини.

Міноборони Великої Британії могло заявити про поставки Китаєм зброї Росії на підставі отриманих даних про домовленості Сі Цзіньпіна та Владіміра Путіна під час візиту останнього до Китаю для превентивного попередження Пекіна про можливі негативні наслідки, пише  оглядач відділу міжнародної політики  Володимир Кравченко у статті «Питання життя і смерті. Що слід знати про «постачання» китайської зброї Росії» .

«Велика Британія має чудові агентурні можливості. Але спецслужби традиційно захищають свої джерела й, побоюючись їх розкрити, дозовано діляться одержаними відомостями з іншими країнами», - вказує він, нагадуючи, що інші партнери Британії, зокрема США, не змогли підтвердити такої інформації.

Читайте також: Китай і Росія ведуть космічну гонку, щоб зруйнувати перевагу США — CNN

При цьому аналітик не виключає, що у керівника британського міноборони могло бути ще щонайменше два мотиви для розголошення таких даних. Один із них – блеф Лондона для підриву можливої тісної співпраці Китаю із Євросоюзом, який якраз налаштований на співпрацю із Пекіном.

«Зрештою є й третє пояснення заяви Гранта Шеппса: в умовах, коли уряд Ріші Сунака доживає останні тижні й Шеппс не має жодних перспектив бути обраним до парламенту на дострокових виборах, він просто хайпанув на темі китайської загрози», - припускає автор.

І хоча українські джерела поки не змогли підтвердити поставки китайської зброї Росії, а один з українських чиновників навіть припустив, що нині Китаю це навіть непотрібно, Лондон подав чіткий сигнал Пекіну, який всіляко допомагає російському ВПК технологіями.