Уряд Великобританії буде повною мірою використовувати дострокові вибори, намічені на 8 червня, аби мінімізувати політичний вплив шотландських націоналістів, які бажають провести новий референдум щодо незалежності Шотландії.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Коваль. За його словами, перший міністр Шотландії Нікола Стерджен вважає, що дострокові вибори були оголошені прем'єр-міністром Великобританії Терезою Мей для того, щоб покласти кінець будь-якій опозиції у Вестмінстері та відвернути увагу виборців від назріваючого корупційного скандалу, пов'язаного з фінансуванням передвиборної кампанії Консервативної партії в 2015 році.
Як зазначає автор, Стерджен вважає, що політичний курс, обраний Мей, має стати тривожним сигналом для жителів Шотландії, які в більшості своїй проголосували проти виходу Великобританії з ЄС.
На цьому тлі націоналісти почали готувати в Единбурзі новий референдум про незалежність Шотландії, який може відбутися в розпал переговорів Лондона та Брюсселя щодо Brexit – з осені 2018 до весни 2019 рр..
"На цей час лише 26% жителів Шотландії підтримують ідею незалежності, а 46% кажуть, що проігнорують референдум. Ось чому для Стерджен дострокові вибори - не дуже приємний сюрприз від Мей. Шотландці голосуватимуть за вибори загального британського парламенту, і Лондон буде повною мірою використовувати вибори, щоб мінімізувати політичний вплив шотландських націоналістів", - йдеться в статті.
Коваль вказує, що на даний момент в Палаті громад депутати від Шотландської національної партії мають 56 мандатів, що дає їй право називатися третьою за величиною політичною силою країни.
"Тому дострокові вибори британського парламенту для прибічників Стерджен стануть новим випробуванням на шляху до референдуму, який може покласти край багатовіковій британській єдності", - підсумовує аналітик.
Нагадаємо, парламент Великобританії схвалив проведення дострокових загальних виборів 8 червня. За проголосували 522 депутата палати громад, проти - 13.
Детальніше про цілі проведення дострокових виборів у Великобританії читайте у статті Олексія Коваля "Вибори після BREXIT. Навіщо Тереза Мей достроково запустила передвиборну кампанію у Великій Британії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".