UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лояльний до Трампа і нелояльний до ліволіберальної політики: чому новим міністром оборони США може стати телеведучий Гегсет

Відповідно до американської владної ієрархії, міністр оборони у країні знаходиться на сьомому місці. 

Новообраний президент США Дональд Трамп, схоже, визначився зі своєю кандидатурою на посаду міністра оборони. Пентагон за другої каденції республіканця може очолити ведучий телеканалу Fox News і ветеран війн в Іраку та Афганістані Піт Гегсет. Науковий співробітник Інституту Маккейна Аарон Корева у коментарі для Liga.net припустив, що причиною такого призначення може бути лояльність Гегсета та його негативне ставлення до ліволіберальної політики "соціальної, расової й сексуальної справедливості". До того ж він "хороший на телебаченні", що є бонусом. 

Піту Гегсету 44 роки. Він — ветеран Нацгвардії США, служив в тому числі на базі Гуантанамо на Кубі. Гегсет підтримує політику Трампа ще з 2016-го, коли той вперше зайшов в Овальний кабінет. Він навіть захищав стосунки республіканця з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, підтримував спроби припинити американські військові місії за кордоном та активно займався справою ветеранів, звинувачених у воєнних злочинах.

Погляди Гегсета щодо російсько-української війни є скептичними. З одного боку він вважає важливою ситуацію у нашій країні, а з іншого він переконаний, що вона не повинна затіняти внутрішні проблеми США: злочинність, інфляцію та безпеку на кордонах.

Читайте також: У Трампа розглядають звільнення високопосадовців Пентагону, пов’язаних із Марком Міллі ‒ Reuters

Нагадаємо, колишній посол України у США Валерій Чалий вважає, що Києву потрібно створити цілий координаційний механізм для взаємодії з новою адміністрацією Білого дому. За його словами, контроль 47-го президента США буде відрізнятися від контролю 45-го, адже Дональд Трамп матиме більший вплив на Конгрес. Через це робота України повинна вестися на різних напрямках, зокрема на дипломатичному — через МЗС та Держдепартамент, та безпековому — Міноборони та Пентагон. Не слід забувати й про інші канали: персональні контакти президентів, а також контакти з бізнесом, асоціаціями. 

Після виборів у США рівень тривожності в багатьох столицях світу просто зашкалює. Але є й такі, де перемогу Трампа розглядають як певний шанс у хаосі, що лише набирає обертів… "Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна", — аналізує експосол України в США Олег Шамшур.