UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Кохання - це не туризм»: Франція спростила в'їзд іноземцям, у яких відносини з французами

На рішення могла вплинути акція Love is not tourism, яка стартувала на початку літа.

Міністерство закордонних справ Франції на тлі пандемії коронавірусу COVID-19 дозволило спростити процедуру видачі віз іноземцям, які в парі з французом або француженкою, однак не перебувають у шлюбі, пише найбільша французька газета Le Monde.

Возз'єднання розлучених пандемією коронавірусу COVID-19 пар дозволили ще в кінці літа, але процедура підтвердження дійсності відносин виявилася важкою і тривалою. Влада Франції вимагали від іноземців докази тривалості знайомства, підтвердження попередніх візитів до Франції тощо.

Зараз дипломати назвали такий підхід «незадовільним» і вирішили переглянути організацію процесу.

Газета пише, що на рішення МЗС могла вплинути акція Love is not tourism - Кохання- це не туризм - яка стартувала на початку літа. В акції брали участь пари, яких пандемія розлучила більш ніж на шість місяців.

На сайті руху розміщений наступний текст, що пояснює наміри учасників: «Закриття міжнародних кордонів після початку пандемії COVID-19 було і залишається розумним і навіть необхідним. Очевидно, що ми повинні зупинити туризм, щоб захистити себе та інших. Але кохання - це не туризм. Мова не йде тільки про літні канікули, мова про психічне здоров'я і майбутнє людей у всьому світі. Ми, від імені міжнародних закоханих і сімей, закликаємо уряди всіх держав змінити обмеження на поїздки. Дозвольте дебюрократизоване і безпечне возз'єднання партнерів у відносинах на відстані, а також членів сім'ї. Ми готові дотримуватись відповідних правил безпеки: самостійно оплатити тест після прибуття і карантин до отримання негативного результату або 14-денний строгий карантин, якщо неодружені пари та сім'ї можуть відвідувати своїх найважливіших людей, як це можливо в Данії, Норвегії, Нідерландах і інших країнах».

Перші візи за спрощеною схемою обіцяють видати вже на початку наступного тижня.

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Ухань був зафіксований 12 грудня. Вчені повідомили, що джерело захворювання знаходився на місцевому ринку морепродуктів. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.