Бої за аеропорт йдуть з 13 липня: авіакомпанії скасували рейси, тоді ж було оголошено про закриття повітряної гавані на три дні. Два інших великих аеропорти в Лівії у Бенгазі і Місураті, також закрито, країна фактично виявилася відрізаною від світу. ООН призупиняє дію місії у Лівії і вивозить персонал. Ракетами зруйновано 90% літаків, які стояли на пероні, серйозні пошкодження отримала злітно-посадкова смуга.
13 липня озброєні ісламісти напали на ополченців з міста Зінтан, що контролюють аеропорт з часів повалення Муаммара Каддафі у 2011 році. Аеропорт і околиці зазнали масового ракетного обстрілу з "Градів", протистояння продовжилося 14 липня і відновилося в ніч на 15-те, повідомляє Голос Америки.
Протиборчі угрупування розглядаються як збройні крила двох політичних фракцій - лібералів і ісламістів, які ведуть боротьбу за контроль над лівійським парламентом. Влада була змушена оголосити про закриття аеропорту на три дні, тепер це рішення, можливо, буде продовжено, авіакомпанії скасували рейси.
По повітряній гавані випущено десятки ракет, постраждали злітно-посадкова смуга, митний термінал і диспетчерська вишка.
Lybia Herald повідомляє про 15 загиблих і 70 постраждалих при потраплянні ракети в диспетчерську вишку аеропорту, за іншими даними, кількість жертв становить від шести до 20.
В результаті обстрілу у ніч на 15 липня знищено диспетчерську вишку, 90% пасажирських літаків, які стояли на стоянці, в тому числі авіакомпаній Afriqiyah Airways і Air Lybia. Сильно пошкоджена злітно-посадкова смуга. На території аеропорту після обстрілу спалахнула пожежа, вогнем знищено декілька службових автомобілів і машин технічного обслуговування.
ООН оголосила про тимчасову евакуацію співробітників своєї місії у Лівії, передає телеканал Al Arabiya.
Припинено польоти у третьому - після Тріполі і Бенгазі - міжнародному аеропорту країни в Місураті. Таким чином, міжнародне повітряне сполучення в Лівії перервано, в країні відкрито тільки два аеропорти, в Аль-Байді і Тобруці, які пов'язують країну з Туреччиною, Єгиптом, Саудівською Аравією.
Бойовики відразу декількох "революційних бригад" ("Щит Лівії - Центр", "бригада Місурата", "бригада Хатин", 27-ма піхотна бригада) 13 липня оточили аеропорт Тріполі, де дислокуються батальйони "Каакаа" і "Савак" з колишньої "бригади Зінтана".
На відміну від багатьох інших, "Бригада Зінтана" майже повністю увійшла до кадрового складу нової лівійської армії і фактично підтримала антиісламістський рух генерала Хафтара. Бойовики всіх інших угрупувань звинуватили "зінтанців" в тому, що вони є "незаконним формуванням" і "ворогами революції 17 лютого (2011)".
Ісламістська Палата представників у лівійському парламенті теж звинуватила "бригаду Зінтана" у "спробах взяти столицю під контроль і саботувати демократичний процес в Лівії". !zn
Читайте також: