UA / RU
Підтримати ZN.ua

Литва вважає Росію здатною розпочати вторгнення в країни Балтії за 24 години - Reuters

У Вільнюсі вказують на те, що НАТО не вистачає швидкості в ухваленні рішень для протистояння потенційній агресії.

3 наростила сили і можлиовості розпочати наступ на будь-яку з трьох країн Балтії за 24 гониди, обмежуючи тим самим здатність НАТО відповісти на агресію належним чином.

В цьому, як повідомляє Reuters, переконана розвідка Литви. Служба у своєму щорічному звіті про оцінку загрозу вказала, що Росія посилила свої війська в Калінінградській області минулого року. Тим самим вона скоротила кількість часу, необхідну для початку атаки. Також це дає їй можливість запобігти перекиданню підкріплення з інших країн НАТО. Зокрема, Росія розмістила в Калінінградській області винищувачі СУ-30 і ракетні системи, які здатні уражати цілі в будь-якій точці Балтійського моря.

"Це сигнал для НАТО, який вказує на необхідність пришвидшити ухвалення рішень", - сказав міністр оборони Литви Раімундас Каробліс.

"Швидкість реагування НАТО не така висока, як нам би хотілося", - додав він.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков відкинув ці висновки литовських військових, назвавши їх "антиросійськими".

"Це абсолютна русофобія, істерична русофобія продовжується. Москва завжди підтримувала хороші відносини з країнами Балтії", - сказав Пєсков.

Видання нагадує, що цього року НАТО відправив по тисячі своїх солдатів в кожну країну Балтійського регіону і в Польщу.

"Ці сили адекватні в короткостроковій перспективі. Але в середньостроковій нам би хотілося мати більше можливостей, і не лише на землі, а й в протиповітряній оборон і можливості протистояти будь-якій блокаді", - сказав Каробліс.

Сьогодні видання The Guardian писало, що Литва боїться пропаганди Росії як прелюдії до вторгнення. У Вільнюсі бояться, що Москва вигадує альтернативну історію для того, щоб виправдати агресію, як в Криму.

Тим часом, Литва хоче обмежити російськомовний контент в телеефірі для боротьби з "м'якою силою" Москви. У парламенті країни відзначили, що за останні кілька років кількість російськомовного контенту дуже зросла. Подібне рішення вже розглядали в Сеймі кількома роками раніше, проте не змогли його схвалити.