UA / RU
Підтримати ZN.ua

Литва встановить квоти для закордонних працівників через українських мігрантів

У країні зросла кількість водіїв та будівельників з України.

У Литві уряд має намір встановити квоти для закордонних працівників через інтенсивний ріст імміграції з України, заявив віце-канцлер Дейвідас Матульоніс. За його словами, може початися витіснення з ринку праці громадян Литви, оскільки є більш дешева робоча сила.

У коментарі агентству BNS Матульоніс повідомив про те, що зараз це питання найбільш актуальне через зростання кількості водіїв та будівельників з України. Відзначається, що квоти не діятимуть стосовно фахівців з високою кваліфікацією. Встановленням квот займатиметься міністерство соціального захисту та праці, також можуть залучити експертів з Центру науково-дослідного моніторингу та аналізу. Конкретні пропозиції мають підготувати до жовтня.

Литовський уряд також вирішив змінити порядок відрядження громадян третіх країн до Литви - передбачається повернутися до системи дозволів на роботу. При цьому вирішено полегшити приїзд для громадян США, Японії, Південної Кореї, Канади, Австралії, Нової Зеландії. Щодо них будуть застосовуватися вимоги, подібні вимогам до громадян ЄС.

Матульоніс зазначає, що уряд планує скласти список затверджених "білих компаній" для видачі як національних багаторазових віз, так і посвідок на проживання. Також планується відмовитися від деяких надмірних вимог щодо надання документів.

За перші чотири місяці поточного року до Литви прибули понад 12 тисяч іммігрантів. Порівняно з попередніми роками цей показник зріс вдвічі. Як розповіли в Департаменті міграції, у 2017 році робочі візи або посвідки на проживання на підставі роботи були надані майже 34,5 тисячам іноземців, у тому числі близько 20 тисячам українців.

Міністерство соціальної політики прогнозує найближчими роками посилення міграційних процесів в Україні за рахунок високого попиту на кваліфіковану робочу силу. За словами першого заступника міністра соцполітики Ольги Крентовської, попит на українських заробітчан вище у найближчих сусідів - Польщі, Словаччині, Литві та Хорватії.

Детальніше про міграційні настрої громадян України читайте у спецпроекті Юлії Мостової і Сергія Рахманіна "Кровотеча" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".