В 2018 році літні люди у віці 60 років і старше становили лише 3% біженців у світі. Хоча велика увага зазвичай приділяється наймолодшим біженцям в світі, найчастіше саме старше покоління стикається з найсерйознішими проблемами, йдеться у звіті Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, який називається "Глобальні тенденції за 2018 рік", представлений на пресконференції в Києві в четвер.
"Багато літніх біженців фізично не в змозі впоратися з поїздкою в безпечне місце або з суворими умовами, в яких вони перебувають поза домом", - йдеться у звіті, який є в розпорядженні DT.UA.
Також, продовжують в Офісі Верховного комісара, в інших літніх біженців немає доступу до основних послуг, таких як медичні установи та притулки, особливо коли вони самотні або розлучені зі своїми сім'ями.
Зазначимо, що в рамках "Книжкового Арсеналу" УВКБ ООН, разом із посольством Данії в Україні, організувало "Живу бібліотеку", в якій "живими книжками", що розповідають про досвід біженців, стали письменники Кім Тхюї та Ларрі Трамбле (Канада), Крістіан Хустед (Данія), Імбі Паю (Естонія), Кадер Абдула (Голландія), а також українські експерти з питань біженців Наталія Гуржій (БФ "Рокада") і Максим Буткевич (українська правозахисна організація No Borders).
Детальніше читайте в матеріалі Алли Котляр "Вахід. Історія "біженця"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".