Не багато іноземних політиків прокоментували зміни в уряді 3 На Twitter на це відреагували лише голови дипломатії України, Литви і Латві.
Про це сьогодні пише на сторінках видання Rzeczpospolita оглядач Єжи Хащиньський.
"Сподіваємося на тісну співрацю, зміцнення стратегічного партнерства Литви і Польщі", - написав міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкевічюс, привітавши з призначенням нового голову польської дипломатії Якова Чапутовича і подякувавши його попереднику Вітольду Ващиковському.
Зі схожими словами до нового міністра закордонних справ Польщі звернувся і його латвійський колега Едгарс Рінкевічс. Він зауважив, що Рига хоче продовжити з Чапутовичем інтенсивний діалог з питань регіональної безпеки і двосторонніх проблем.
На "плідну співпрацю задля зміцнення стратегічного партнерства" України і Польщі розраховує і український міністр закордонних справ Павло Клімкін.
"Дружба між нашими країнами і суспільствами стала великою спільною цінністю, нас чекає успіх", - написав польською мовою голова МЗС України.
Втім, оглядач зауважує, що на зміни в уряді Польщі не відрегували більшість країн Євросоюзу. Зокрема, про це нічого не сказали і не написали міністри закордонних справ Німеччини і Франції. Промовчав і голова МЗС Великої Британії Борис Джонсон, чия "Консервативна партія" разом з польською "Право і Справедливість" входять в спільну групу "Європейських консерваторів і реформаторів". Також ніяк на зміни у Варшаві не відреагували столиці Вишеградської групи.
Напередодні у Польщі сформували склад нового уряду. Сформувати уряд було доручено прем'єр-міністру Матеуш Моравецкому. Колишній уряд Польщі на чолі з Беатою Шидло пішов у відставку в четвер, 7 грудня 2017 року.
Президент Польщі Анджей Дуда прийняв відставку глави уряду Беати Шидло і її кабінету і призначив віце-прем'єра і міністра розвитку і фінансів Матеуша Моравецького на посаду прем'єр-міністра.