UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лише одна з 15 типографій погодилася надрукувати доповідь "Путін. Війна"

Відмову у російських типографіях пояснювали політичною ситуацією в країні і змістом доповіді.

Доповідь Нємцова "Путін. Війна" відмовилося друкувати 14 типографій в Москві і Підмосков'ї. Через майже місяць соратники Бориса Нємцова знайшли типографію, яка погодилася опублікувати документ, і то на умовах анонімності, повідомляє "РБК".

За словами Всеволода Чагаєва, який займався публікацією дослідження, десять типографій відмовилися відразу, ще чотири спочатку погоджувалися і брали гроші, а потім відмовлялися від замовлення. Принт-менеджери пояснювали відмови політичною ситуацією в країні і змістом доповіді.

Як розповіла директор друкарського бюро "Маяк" Агата Чачко, співробітники якого зверталися до п'яти типографій з пропозицією надрукувати доповідь, представники всіх типографій відмовлялися братися за роботу, як тільки бачили макет матеріалу.

"Їх влаштовували терміни і гроші, але не влаштовував зміст. На моїй пам'яті це перший випадок",- зазначила Чачко.

Разом з тим, в типографії "Буки Веди" відмову пояснили "невідповідністю технічних характеристик", а менеджер іншої московської типографії, що раніше друкувала доповіді Нємцова, повідомила про тиск з боку влади, податкових перевірках і поліцейські обшуки після друку однієї з попередніх доповідей опозиціонера.

В результаті доповідь "Путін. Війна" була надрукована мінімальним накладом у 2 тисячі примірників за кілька днів до її презентації.

"Ми знайшли дружню друкарню, яка погодилася надрукувати доповідь без договору і за умови не згадувати її назви", - повідомив Чагаєв.

На думку найближчого соратника Нємцова Іллі Яшина, влада намагається не допустити поширення альтернативної інформації.

Читайте також: Міжнародні резерви РФ скоротилися на $ 4 млрд

Вчора, 12 травня, сайт з доповіддю Нємцова зазнав потужної DDoS-атаки. 66-сторінкову доповідь, роботу над яким розпочав сам Нємцов, орієнтований на російську аудиторію і докладно розповідає про причини і наслідки вторгнення в Україну Кремля на чолі з втрачає (до анексії Криму) рейтинг російським президентом Володимиром Путіним. Про підготовку доповіді стало широко відомо вже після загибелі Нємцова. Згідно з деякими припущеннями, саме цей документ міг стати однією з причин замаху.