Після руйнівних вибухів у Бейруті минулого тижня, Ліван і досі залишається в центрі уваги міжнародної спільноти. В неділю була проведена міжнародна конференція під керівництвом президента Франції Емманюеля Макрона, де обговорювалося питання надання допомоги Лівану. Для країни було вирішено виділити 253 млн євро. Проте, вперше міжнародні меценати запевнили, що грошова допомога буде спрямована безпосередньо до громадян Лівану. А можлива довгострокова економічна допомога країні буде залежати від проведення владою відповідних структурних реформ, пише британська газета The Guardian.
Світ засуджує корумпованість уряду Лівану, яка стала однією з причин вибухів у Бейруті. Міжнародна спільнота розуміє, що країна потребує допомоги, але зміни повинні початися з ініціативи ліванської влади.
На конференції Макрон заявив про те, що відповідальність за майбутнє Лівану в першу чергу лежить на плечах ліванських політичних лідерів.
Оскільки загальний борг Лівану перевищує рівень ВВП країни, а вибухи в порту завдали шкоди ще на 15 млрд доларів, цілком зрозуміло, що країна потребує зовнішньої економічної підтримки.
Але ще більше країні потрібне проведення реформ, які знищать корупцію в уряді Лівану.
Політична система країни потребує негайної реорганізації, адже розподіл політичної влади між різними релігійними угрупуваннями і є причиною безвідповідальності уряду.
Протягом десятиліть ліванські лідери звикли нехтувати національними інтересами, розраховуючи на зовнішню грошову допомогу. Пакети міжнародної фінансової допомоги зазвичай надходили до ліванських державних установ, а потім розподілялися між урядовцями, тоді як велика частина населення страждала від бідності.
Ліванські урядовці впродовж довгого часу користувалися відсутністю «прозорості» в державі. Міжнародна спільнота вже давно знала про корумпованість та безвідповідальність ліванської влади, але часто закривала на це очі.
Проте, з кожним роком жадібність керівної еліти Лівану лише зростала, а економічна ситуація в країні погіршувалася.
Ліванський уряд розраховував на допомогу МВФ, але Міжнародний валютний фонд також вимагає проведення реформ в країні. Однак, влада Лівану відмовилася виконувати вимоги МВФ.
Вибух у Бейруті повинен стати поштовхом для міжнародної спільноти до більш активних дій.
Жодна довгострокова грошова допомога не повинна надходити в Ліван без дотримання чітких умов прозорості та підзвітності способів використання цієї допомоги. Міжнародна спільнота повинна активно вимагати проведення реформ в Лівані, інакше країна так і не зміниться.
Але для того, щоб покращити ситуацію в Лівані – необхідно кардинально змінити її політичний устрій та забезпечити соціальну справедливість і прозорість, саме тому багато що залежить від подальших дій міжнародної спільноти, резюмує газета.
Раніше повідомлялося, що в Бейруті люди вимагали відставки уряду. Ліванський прем’єр-міністр визнав, що корумпованість влади стала однією з причин моторошних вибухів. Внаслідок цього уряд Лівану йде у відставку.