UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лікарям вдалося вилікувати пацієнта, що заразився Еболою

Для лікування пацієнтів, які заразилися лихоманкою Ебола, медики використовували ряд експериментальних медичних препаратів.

Французькі і німецькі лікарі заявили про те, що вперше вдалося вилікувати пацинетів, які захворіли лихоманкою Ебола. Французька медсестра, яка захворіла на Еболу, одужала після курсу лікування.

Про її одужання заявив міністр охорони здоров'я країни Марісоль Турен. Жінка "вже залишила лікувальний заклад", де їй надавалася медична допомога. Повідомляється, що він заразилася Эболой, в середині вересня в столиці Ліберії Монровії, де працювала добровольцем в госпіталі неурядової організації "Лікарі без кордонів". Після появи перших ознак захворювання вона була ізольована. 19 вересня її доставили спецрейсом у Францію і помістили у військовий госпіталь під Парижем.

Для лікування медсестри французьке уряд дозволив застосування ряд експериментальних медичних препаратів, зокрема японський препарат авиган, також відомий як фавипиравир. Ліки було створено ще у 1998 році і на даний момент вже сертифіковано як засіб від грипу. Особливістю препарату є те, що він успішно атакує полімеразу - один з ферментів, який віруси використовують для розмноження.

У Німеччині лікарі також рапортували про одужання пацієнта з Сенегалу, якого протягом п'яти тижнів лікували в лікарні Гамбурга.

За їх інформацією пацієнт почувається добре і вже протягом багатьох днів він не є носієм інфекції.

Кількість жертв вірусу геморагічної лихоманки Ебола в Західній Африці досягла 3 тисяч 338 осіб, що заразилися вірусом 7 тисяч 178 осіб. Медексперти США підтвердили перший випадок захворювання смертельною лихоманкою Ебола на території Сполучених Штатів - в Далласі, штат Техас.

Раніше повідомлялося про те, що вчені з Таїланду заявили про розробку вакцини проти вірусу Ебола. Фахівцям вдалося "отримати антитіла для боротьби з хворобою, викликаною вірусом " Ебола". Відзначимо, що на даний момент спеціального лікування лихоманки Ебола або вакцини проти неї досі не існує. Жодна з великих фармакологічних компаній не вклала гроші в розробку вакцини проти вірусу Ебола, так як подібна вакцина потенційно має дуже обмежений ринок збуту і не обіцяє великих прибутків.

Нагадаємо, станом на 27 вересня від вірусу вже загинули більше 3 тисяч чоловік.

Як повідомлялося раніше, загроза лихоманки Ебола наблизилася до України. У одного з членів екіпажу "Western Copenhagen", який знаходиться в Чорному морі в районі Одеси, підозрюють вірус Ебола. Через загрозу зараження судно не пускають в українські порти.

!zn