Голова Європарламенту Мартін Шульц на своїй офіційній сторінці в Twitter привітав Надію Савченко з довгожданою свободою.
"Хороший сигнал і новини сьогодні для її сім'ї, друзів і всієї України", - написав він.
Тим часом, в міністерстві закордонних справ Німеччини також повідомили про реакцію голови німецької дипломатії Франка-Вальтера Штайнмаєра на новини про звільнення українки з російського ув'язнення.
"Це чудові новини, заради яких ми дуже довго працювали", - сказав Штайнмаєр.
Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні написала: "Надія Савченко вільна і знову в Україні. Це дуже хороші і довгоочікувані новини, які ЄС відзначає разом з її країною".
У свою чергу, президент Литви Даля Грібаускайте також приєдналася до привітань, написавши на сторінці у Twitter українською мовою: "Нарешті! З поверненням! Слава Україні!".
Першими українку з поверненням додому привітали міністри закордонних справ Литви і Латвії. За інформацією російських ЗМІ, обмін Савченко на російських ГРУшників погодили президенти України, Франції, Німеччини та Росії в ході телефонної розмови напередодні.
DT.UA проаналізував останні заяви української льотчиці, незаконно засудженої в РФ. Висновок, який можна зробити - схоже на те, що скоро в Україні з'явиться впливовий політик нової генерації. Читайте про те, що збирається робити Савченко в Україні у нашому матеріалі.
Нагадаємо, що Савченко була викрадена в зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року, і перевезена через кордон в Росію.
22 березня 2016 року, після винесення в Росії вироку незаконно утримуваної Надії Савченко, президент Петро Порошенко заявив про готовність обміняти ГРУшників Александрова і Єрофєєва на Савченко, якщо Путін стримає слово. У той же час глава держави підкреслив, що Україна не визнає обвинувальний вирок української льотчиці.