UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідери країн ЄС висловили солідарність з Великобританією у справі Скрипаля

Учасники саміту засуджують напад на Сергія Скрипаля та вважають, що за його отруєнням стоїть Росія.

Глави держав і урядів країн Євросоюзу висловлюють "солідарність" з Великобританією у справі екс-агента Сергія Скрипаля, зазначається у четвер, 22 березня, у проекті заяви учасників саміту ЄС, передає Deutsche Welle.

Перед початком саміту в Брюсселі прем'єр-міністерка Великобританії Тереза Мей заявила про "нахабну і нерозсудливу" атаку російської сторони на Великобританію. Отруєння у Солсбері Мей розцінює як приклад російської агресії проти Європи і Великої Британії.

Учасники саміту засуджують напад на Сергія Скрипаля та поділяють позицію британської сторони про те, що за отруєнням, скоріше за все, стоїть Росія, йдеться у проекті заяви. Необхідно краще підготуватися до можливих нападів із застосуванням біологічної, хімічної або ядерної зброї, вважають у Брюсселі.

Глави держав і урядів ЄС вважають, що після відповідних заяв російської сторони щодо справи Скрипаля є необхідність зробити певні кроки. Належні заходи для координації зусиль Євросоюзу та НАТО проти гібридних і військових загроз будуть вжиті, переконана президентка Литви Даля Грібаускайте.

Запровадження санкцій щодо Росії не виключає, зокрема, депутат Європарламенту від Німеччини Манфред Вебер. Європейський союз має справу з "неоголошеної війною", вважає політик. На спроби дестабілізації необхідно відповідати силою, а не наївністю, вважає представник Християнсько-соціального союзу.

Водночас наголошується, що представники таких країн, як Греція, Італія та Угорщина, неохоче погоджуються на рішення Брюсселя, спрямовані проти Москви.

5 березня в Британії із сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його донька. Їм обом стало зле в торговому центрі в Солсбері. За даними слідства, для отруєння було використано нервовопаралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.

Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства, але так і не отримала відповіді. Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно заперечує.

У відповідь на отруєння у Солсбері, британським урядом вжито низку контрзаходів, зокрема, вислані з країни 23 російських дипломата. Сполучене Королівство також посилить протидію російському шпигунству та підривній діяльності, включно з можливим заморожуванням держактивів РФ.

На ініційованому Великою Британією засіданні Ради Безпеки ООН заступник постійного представника Британії в ООН Джонатан Аллен звинуватив Росію в порушенні статуту організації та Конвенції про заборону хімічної зброї.

Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".