Китай хоче бачити Євросоюз єдиним, в якому Великобританія грала б важливу роль для зміцнення відносин між 3 і ЄС в цілому, заявив голова Китайської народної республіки Сі Цзіньпінь за підсумками свого візиту до Британського королества.
У своїй розмові з прем'єр-міністром Британії Девідом Кемероном, Цзіньпінь дав зрозуміти британському очольнику уряду, що Китай хотів би бачити ЄС єдиним блоком, в першу чергу - економічним.
"Китай сподівається бачити процвітаючий і єдиний Євросоюз, і сподівається, що Британія, як важливий член ЄС, зможе грати позитивну і конструктивну роль у поглибленні відносин між Китаєм і ЄС", - цитує міністерство закордонних справ слова Цзіньпіня.
Китайська дипломатична традиція зазвичай не передбачає відкритого вираження ставлення до тих чи інших політичних дій урядів інших країн. У той же час, дипломати кажуть, що Пекін стурбований наслідками, в першу чергу економічними, від виходу Великобританії з ЄС.
Як відомо, Кемерон шукає спосіб переглянути умови членства Британії в Євросоюзі. Перше, що не влаштовує Британію - політика ЄС стосовно трудових мігрантів і вільне їх пересування по території ЄС. Референдум про вихід Британії з ЄС Кемерон зробив одним з головних гасел своєї передвиборної кампанії, в якій він переміг раніше 2015 року. Очікується, що референдум пройде у 2016.
Візит Цзіньпіня у Британію став першим за останні 10 років. Китайські і британські ЗМІ охарактеризували прийом китайського лідера, як надзвичайно теплий, незважаючи на значні розбіжності з багатьох питань між країнами. Китайські державні ЗМІ змінили традиційно різку риторику і розсипалися в компліментах Британії, зазначає Reuters.
Результатами візиту стали домовленості про те, що китайські хакери перестануть втручатися в британський кіберпростір, а також договір про будівництво АЕС в Британії з китайськими інвестиціями мінімум в 9 млрд доларів.