UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лавров заперечує імовірність обговорення суверенітету Росії над Курильськими островами

Приналежність південних Курильських островів є ключовою причиною, через яку РФ і Японія не підписали мирний договір після Другої світової.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час зустрічі з главою МЗС Японії Таро Коно заявив, що суверенітет РФ над південними Курильськими островами не обговорюється. Про це повідомляє російське агентство "ТАСС". Країни почали переговори про підписання мирного договору у понеділок, 14 січня.

Мирний договір між Росією і Японією не був підписаний після Другої світової війни. Японія наполягає на поверненні Росією південних Курильських островів. У 1956 році між країнами була підписана декларація про припинення стану війни, згідно з якою СРСР погодився переглянути належність деяких островів Південних Курил.

Лавров зазначив, що "без визнання Японією підсумків Другої світової війни важко розраховувати на рух вперед" і вказав на суттєві розбіжності з питання мирного договору.

"Не буду приховувати, у нас зберігаються суттєві розбіжності. Позиції спочатку були діаметрально протилежними, ми про це не раз говорили, але політична воля наших лідерів повністю нормалізувати відносини між Росією і Японією спонукає нас цей діалог активізувати", - сказав глава російського зовнішньополітичного відомства.

Глава російського МЗС також назвав обурливими слова радника прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе, який висловив надію на підтримку США у питанні мирного договору.

12 серпня Путін запропонував прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе до кінця поточного року укласти мирний договір без попередніх умов, а потім вирішувати спірні питання. Японія відмовила Росії підписувати документ без попередніх умов.