Російська сторона не буде піднімати питання про зняття антиросійських санкцій, введених країнами Заходу в зв'язку з агресією РФ в Україні, заявив глава російського МЗС Сергій Лавров.
Як зазначив Лавров в ході виступу в Держдумі 15 червня, Росія просто продовжить "реалізовувати свої зовнішньополітичні завдання".
"Ми ніколи не піднімаємо тему санкцій першими. Вони самі кажуть, що як тільки український криза вирішиться, то відразу у нас все нормалізується, вмовляють себе, що потрібно повертати Росію в "вісімку". Ми ніяких ініціатив з цього приводу не робимо і не будемо робити. Ми вже чули багато разів, що "бізнесу, як зазвичай" не буде. І це, насамперед, наша позиція. Ми більше не будемо чекати, поки нас кудись запросять. Ми будемо реалізовувати свої зовнішньополітичні завдання у співпраці з тими, хто готовий з нами працювати на основі повної рівноправності та взаємної вигоди", - цитує слова міністра УНІАН.
За словами Лаврова, Кремль ставиться до подій "творчо".
Ті, хто ці санкції вводив, нехай самі вирішують, як бути з створеним ними "тупиком" у відносинах", - зазначив він.
Лавров також заявив, що пов'язання питання про зняття санкцій з проблемою реалізації Мінських угод – це прийом, придуманий на Заході, аби знайти компроміс між тими, хто виступає категорично проти санкцій, і тими, хто хоче підтримувати їх протягом якомога більш тривалого періоду.
"Це було придумано нашими європейськими колегами в прагненні знайти хоч якийсь компроміс між тими, хто взагалі виступав проти подальших санкцій, і тими, хто наполягав на тому, щоб санкції ніколи не знімати і навіть після врегулювання української кризи залишити їх у зв'язку з тим, що Росія "погано себе веде на міжнародній арені". Я не жартую, це була цитата з дискусії, яка проходить всередині ЄС. Розумієте, вони самі себе зараз умовляють", - резюмував глава МЗС.
Раніше міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер допустив поступове скорочення санкцій проти Росії, якщо Москва буде виконувати Мінські угоди. Міністр повідомив, що з моменту введення санкцій досягнуті помітні успіхи у справі врегулювання кризи, а саме, що зараз загроза відкритого військового конфлікту нівельована.
Нагадаємо, 8 червня Сенат Франції ухвалив резолюцію із закликом пом'якшити санкції проти Росії у разі прогресу в реалізації умов Мінських домовленостей. Рішення підтримали 302 з 318 членів верхньої палати Парламенту Франції.
Крім того, сенатори виступили за відновлення двосторонніх зустрічей на високому рівні між державами-членами ЄС та Росією і скасування персональних санкцій проти російських парламентаріїв.
Нижня палата французького парламенту прийняла аналогічну резолюцію 28 квітня. Документ носить рекомендаційний характер, і рішення щодо санкцій буде прийматися французьким урядом.