UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лавров назвав доповідь у справі про вбивство Литвиненка "виставою"

На адресу Росії висунуті серйозні звинувачення, але немає доказів, стверджує глава російського МЗС Сергій Лавров.

У британській доповіді за підсумками публічного розслідування смерті екс-офіцера ФСБ Олександра Литвиненка на адресу РФ висунуті серйозні звинувачення, але не пред'явлено жодних доказів, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров на прес-конференції за підсумками 2015 року у вівторок, 26 січня.

"Суддя (Роберт) Оуен, зачитуючи свої висновки, не зробив жодного звинувачення, яке не супроводжувалося б словами "можливо", "ймовірно". Він навіть сказав, що справа ґрунтується на вагомих непрямих доказах, - зазначив Лавров. - Це безпрецедентно для судової практики. Принаймні, для справи, яка подається як розслідування неупереджене та об'єктивне".

"На нашу адресу і на адресу вищого російського керівництва висунуті серйозні звинувачення і при цьому не пред'явлено рівно ніяких доказів", - підкреслив Лавров.

"Спектакль навколо "справи Литвиненка" наші відносини (між Росією і Великобританією) дуже серйозно ускладнить, - зазначив він. - Причому відносини ускладняться без всяких "можливо", "ймовірно", "може бути". Вони точно ускладняться".

Читайте також: Кемерон пообіцяв дати жорстку відповідь Росії у зв'язку із справою Литвиненка

21 січня у Лондоні було опубліковано доповідь про вбивство колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка, в якому відповідальність за його загибель покладалася на його колишніх колег - Дмитра Ковтуна і Андрія Лугового. Згідно з опублікованим в доповіді, Високий суд Лондона назвав Путіна "ймовірно" винним у вбивстві Литвиненка.

Литвиненко працював у ФСБ в 1990-х роках, але після еміграції став критиком російських властей. Він помер у Лондоні в листопаді 2006 року від отруєння полонієм. Британська влада заявила, що причиною смерті стало отруєння радіоактивним ізотопом полонію, і офіційно назвали Лугового і Ковтуна підозрюваними у вбивстві.

Литвиненко працював у ФСБ в 1990-х роках, але після еміграції став критиком російської влади. Він помер у Лондоні в листопаді 2006 року від отруєння полонієм. Британська влада заявила, що причиною смерті стало отруєння радіоактивним ізотопом полонію, і офіційно назвали Лугового і Ковтуна підозрюваними у вбивстві.

Велика Британія провела відкрите розслідування смерті Литвиненка, який помер у 2006 році в Лондоні від отруєння полонієм. У розпорядженні Агентства національної безпеки США виявилися електронні копії переговорів між Москвою і Лондоном, які велися незабаром після того, як він захворів у результаті отруєння. Британські спецслужби мають у своєму розпорядженні докази причетності Москви до смерті Литвиненка, але ці дані "неприйнятні" для представлення в суді.

Пізніше видання The Guardian повідомило, що під час відкритого слухання в суді Лондона було оголошено, що головний підозрюваний у цій справі Андрій Луговий провалив тест на детекторі брехні у 2012 році.