Всього за тиждень політична машина 3 перейшла на "режим виживання", і, можливо, вперше за весь час його президентства збиток може стати непоправним, пише американське видання The Blaze.
Три "одкровення" обрушилися одне за іншим, як лавина. По-перше, слухання у Конгресі у справі про напад на американське посольство в лівійському Бенгазі, за висловом автора, "довели поза всякими розумними сумнівами, що нинішня адміністрація безпорадна, нечесна і боягузливо-політизована".
Конгресмени-республіканці звинуватили владу у дезінформації, нездатності гарантувати безпеку дипломатів і спробах приховати обставини загибелі посла Крістофера Стівенса і ще трьох співробітників під час нападу 11 вересня минулого року.
Незабаром вибухнула друга "бомба": національна Податкова служба визнала, що восени 2012 року, під час передвиборнчої кампанії, яка з особливою пристрастю перевіряла консервативні політичні групи, у назві яких фігурують слова і словосполучення "партія чаювання", "патріотичний" і деякі інші. Служба вибачилася і почала внутрішнє розслідування. Повного розслідування вимагали і в Білому домі, однак адвокат консервативних громадських організацій переконаний, що керівництво служби не могло знати про порушення.
Нарешті, третім ударом став скандал з прослуховуванням телефонних розмов репортерів найбільшого у країні інформаційного агентства Associated Press. Це стало справжньою насмішкою над конституційним правом громадян на свободу слова, зазначається у статті The Blaze. В жорстких виразах автор коментує, що тепер можна і знамениту Першу поправку зарахувати до "жертв облудної політики адміністрації Обами і автократії".
Видання зазначає, що Бак Секстон, що написав цей матеріал, до співпраці з The Blaze був офіцером ЦРУ, зокрема, працював у Контртерористичному центрі та Відділі досліджень Іраку. На його думку, адміністрація Обами опинилася у пастці. Ці три скандали загрожують перетворити другий термін президента на безперервну "партизанську гризню". Принаймні, Республіканська партія вже вимагає відповідей, що може привести до масштабного розслідування і як наслідок - відставок і навіть, не виключено, імпічменту, каже Секстон.
Сам Барак Обама поки не коментує свіжий скандал з прослуховуванням AP. "Президент вірить, що преса, як правило, повинна мати широкі можливості вести журналістські розслідування", - заявив офіційний представник президента Джея Карні. "Також, як президент і громадянин, він вважає, що ми не можемо допустити витоку таємної інформації, який може зашкодити нашим національним інтересам або нашим громадянам", - додав він.
Іншими словами, прес-служба Білого дому заявила, що, на думку Обами, важливо дотримуватися балансу між свободою преси і необхідними розслідуваннями витоків таємної інформації, що пояснює "Газета.ru".
Точне число журналістів, чиї розмови прослуховувалися владою, невідомо. Однак, за даними AP, в офісах, де велося прослуховування, в той час працювало більше сотні співробітників.
Цілі, з якими велися записи, журналістам не пояснили. На їхню думку, це могло бути пов'язано з розслідуванням Генеральної прокуратури з приводу витоку секретної інформації про торішню спецоперацію ЦРУ в Ємені. Тоді агенти запобігли підриву пасажирського авіалайнера, що летів до США.
Журналісти AP зробили цей факт загальновідомим, викликавши невдоволення глави розвідки Джона Бреннана, якого ФБР згодом допитувало з приводу витоку. Тепер же виявилося, що п'ять журналістів і один редактор, що працювали над повідомленням про операції ЦРУ, виявилися в числі тих, чиї розмови прослуховувалися. !zn
Читайте також:
Associated Press звинуватив владу США в таємному прослуховуванні телефонів журналістів
Влада США зняли звинувачення з підозрюваного у спробі отруїти Обаму