Депутати сейму 3 підтримали законопроект про поступовий перехід на навчання в старших класах школи тільки латиською мовою, повідомляє hromadske.ua.
За відповідний законопроект проголосувало 67 депутатів, проти - 21. Реформу запроваджуватимуть поетапно з початку 2019/20-го до закінчення 2021/22 навчального року.
Розроблені Міністерством освіти країни поправки передбачають навчання в початковій школі за трьома двомовними моделями. У 7-9-х класах 80% навчання проводитиметься державною мовою, а в 10-12-х класах все викладання повинно здійснюватися латиською. Це рішення стосується зокрема навчальних закладів для національних меншин.
Міністр освіти і науки Латвії Карліс Шадурскіс гарантував відповідальне ставлення підконтрольного йому відомства до виконання міжнародних зобов'язань щодо забезпечення освіти нацменшин.
Під час засідання парламенту біля будівлі Сейму зібрались учасники демонстрації проти відмови від навчання російською мовою. Мітингувальники, переважно люди старшого покоління, читали вірші поета Яна Райніса російською та латиською мовами і намагалися звернутися до депутатів, які заходили в будівлю парламенту на початку робочого дня. Крім цього, вони принесли з собою плакати з гаслами проти запланованої Міністерством освіти та науки реформи й освистали депутатів, що приходили на засідання. Протестувальники вважають законопроект недостатньо розробленим, тому депутати не повинні за нього голосувати.
24 січня уряд Латвії підтримав поправки до законів про освіту і про загальну освіту, згідно з якими перехід до навчання лише латиською мовою повинен завершитись у 2021-2022-му навчальному році. У Держдумі Росії розкритикували реформу через дискримінацію нацменшин і навіть запропонували запровадити санкції проти Латвії.
Раніше повідомлялося, що в Києві навчання російською мовою здійснюється в 16-х загальноосвітніх навчальних закладах.