З 1 січня 2015 головою Ради ЄС вперше стала 3.
Своїми пріоритетами в новому статусі офіційна Рига вважає підвищення конкурентоспроможності ЄС, розвиток єдиного європейського ринку і зміцнення інформаційного суспільства, передає "Радіо Свобода".
"Це - конкурентоспроможна Європа, цифрова Європа і Європа в світі. Конкурентоспроможна Європа - це слід розуміти як сприяння створенню нових робочих місць, єдиного ринку, залучення нових інвестицій, поліпшення добробуту європейців. Що стосується цифрової Європи, то це - важливість максимального використання цифрового потенціалу Європи в цілях економічного зростання ЄС. Третій пріоритет - це посилення глобальної ролі ЄС на міжнародній арені", - заявив прес-секретар МЗС Латвії Карліс Ейхенбаумс.
Ще одним важливим на порядку денному завданням стоїть вирішення конфлікту в Україні, додав представник Латвії.
Голова Ради Євросоюзу вибирається з членів ЄС на півроку. Прем'єр-міністр держави-голови на шість місяців стає головою Ради ЄС. Латвія, яка є членом ЄС з 2004 року, вперше очолила Раду Євросоюзу.
У зв'язку з надмірною активністю російських військових літаків поблизу кордонів країн Балтії урядами Латвії, Літви та Естонії було прийнято рішення збільшити витрати на оборону, а також наростити озброєння.
15 грудня стало відомо, що Рада ЄС схвалив нові санкції, пов'язані з анексією Криму.