UA / RU
Підтримати ZN.ua

Латвія посилила законодавство для запобігання загроз гібридної війни

Сейм Латвії прийняв поправки до кримінального кодексу за прискореною процедурою.

Депутати латвійського Сейму (парламенту) у другому, остаточному читанні схвалили поправки до кримінального кодексу, які спрямовані на запобігання загроз гібридної війни, повідомляє агентство "Інтерфакс".

Ці поправки передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 8 років за діяльність, спрямовану проти незалежності, суверенітету, територіальної цілісності, державної влади або державного устрою Латвії. У разі якщо протиправні дії були вчинені із застосуванням насильства або у складі організованої групи, термін тюремного ув'язнення складе від 5 до 15 років. Також вводиться кримінальна відповідальність за допомогу іноземним державам і організаціям у здійсненні такої діяльності у вигляді позбавлення свободи строком до 5 років.

Поправки про протидію загрозам гібридної війни, які були підготовлені спецслужбами Латвії спільно з депутатами Сейму, були внесені на розгляд до парламенту країни 2 березня. Депутати проголосували за їхнє прийняття за прискореною процедурою - в двох читаннях замість належних трьох.

У квітні 2015 року Литва призупинила трансляцію російського каналу "РТР-Планета". На думку литовської комісії телерадіомовлення, російський канал розпалює ненависть.

Для Латвії присутність в інформаційному просторі російських ЗМІ, які транслюютькремлівську пропаганду, становить неабияку загрозу.

Більше 20% країни складає російськомовне населення (в основному, негромадяни). І хоча, безумовно, далеко не всіх російськомовних жителів республіки варто зараховувати до кремлівської п'ятої колони, побоювання Риги все ж таки небезпідставні: у Латвії проживають понад 54800 громадян РФ, і Москва не шкодує сил і коштів на підтримку проросійських настроїв в цій балтійській республіці. Инструментами для цього служать як ЗМІ, так і фінансування проросійських рухів і політичних сил.

Детальніше про спроби РФ впливати на політичну ситуацію та настрої у Латвії читайте в матеріаліЛатвія: ризький бальзам на українські рани проекту ZN.UA Викрадення Європи.