UA / RU
Підтримати ZN.ua

La Repubblica: США і НАТО вважають, що після звільнення Херсона Україна могла б почати переговори з Росією

Італійська газета пише, що західні союзники не хочуть повного розгрому російської армії, тому що це зробить Москву ще більш підпорядкованою Китаю.

В штаб-квартирі НАТО в Брюсселі вважають, що битва за Херсон має не лише велике стратегічне і військове значення, а й політичне і дипломатичне. Тому що якщо витіснити російську армію з міста, яке служить воротами до Азовського моря і Криму, це відкриє реальну можливість для початку перших справжніх переговорів з Москвою.

Про це пише італійське видання La Repubblica, додаючи, що лідери НАТО і представники ЄС вважають, що армія Росії зараз під великим тиском. Вона не може дати успішну відповідь на наступ України. Тому Москва реагує тим, що знищує цивільну інфраструктуру і будує укріплення для оборони захоплених територій. Російська мета зараз - це сповільнити просування української армії. Херсон - це не просто місто. Воно важливе для встановлення контролю над водними ресурсами і відкриття доступу до моря.

Саме тому США доносять до своїх союзників і до уряду України сигнал про те, що після визволення Херсона можуть початися переговори. І Київ буде вести їх з позиції сили. Видання пише, що Білий дім вперше почав допускати можливість конкретного шляху до такого діалогу. Але без Херсона нічого не буде. Тому що якщо почати переговори з Москвою просто зараз, це дасть російській армії час перегрупуватися і накопичити сили. Іншими словами, спочатку повинні бути закріплені стратегічно необхідні позиції. А тоді вже можна починати розмову, «тримаючи ножа за руків’я, а не за лезо».

Читайте також: Салліван кілька місяців веде непублічні переговори з помічниками Путіна – WSJ

Видання пише, що саме тому Вашингтон і НАТО передають Києву озброєння, яке дозволить не лише збивати іранські безпілотники, якими користується Росія, а й техніку, необхідну на херсонському напрямку. За даними La Repubblica, контакти між США і їхніми союзниками в НАТО відбуваються зараз на щоденній основі. Видання також пише, що ще кілька місяців тому існувало припущення, що поразки на полі битви призведуть до перевороту в Кремлі. Зараз надії на це відкинули. Крім того, США турбують відносини з Китаєм. На даний момент у Вашингтоні нібито вважають, що «повна поразка Владіміра Путіна принесе більше шкоди, ніж користі». Тому що це призведе до того, що російський автократ «віддасть Китаю контроль над Росією». Тому вважається, що краще мати ворожого, але стриманого і незалежного від Пекіна лідера в Москві.

La Repubblica сумнівається, що переговори між Україною і Росією після визволення Херсону принесуть мир. Швидше за все, з’явиться перемир’я, а також дія зернової угоди буде продовжена.