Уряд 3 має намір створити базу даних ДНК всіх громадян країни та іноземців, які проживають в еміраті. Дане рішення було ухвалене після теракту в столичній мечеті, коли загинули 27 осіб і ще 222 отримали поранення.
"Ми вважаємо, що, оскільки у нас вже є обов'язкове дактилоскопіювання, створення бази даних ДНК було б наступним логічним кроком", - передає слова міністра закордонних справ Кувейту Мохаммеда Аль-Абдулли аль-Сабаха Vice News.
Парламент Кувейту схвалив фінансування бази даних ДНК на суму 400 млн дол, в яку будуть занесені генетичні записи 1,3 млн громадян та 2,9 млн емігрантів. На даний момент МВС країни ще не вирішило, чи потрібно заносити в дану базу даних ДНК туристів.
За ухилення від здачі зразків ДНК новий кувейтський закон передбачає один рік позбавлення волі та 33 тисячі доларів штрафу. А за надання неправдивих зразків порушнику може загрожувати до семи років в'язниці.
На сьогоднішній день ДНК-експертиза активно використовується в криміналістиці. Наприклад, нідерландські експерти використовували даний метод для ідентифікації тіл пасажирів, збитого в минулому році над Донбасом "Боїнга" малайзійський авіаліній. Планується ідентифікація ще 2,6 тисяч фрагментів з ще 4 тисяч зібраних останків тіл загиблих.