UA / RU
Підтримати ZN.ua

Куріння провокує розвиток важкої стадії захворювання COVID-19 — дослідження

Після з'явилися дані про низьку захворюваность COVID-19 серед курців ВООЗ провела исслеование і дала відповідь.

Куріння не може захистити від коронавіруса, навпаки, воно провокує розвиток важкої стадії захворювання COVID-19, заявила глава підрозділу надзвичайних захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхове під час брифінгу.

Журналісти попросили ВООЗ прокоментувати французькі дослідження, які показали, що курців рідше госпіталізують з COVID-19, ніж некурящих. Керкхове заявила, що результати таких досліджень дійсно публікувалися в ЗМІ, однак вони не проходили рецензування. Вона також зазначила, що ці дослідження не проводилися з метою довести, що куріння може якось захистити від коронавіруса.

Керкхове нагадала, що куріння шкодить легеням і що це безпосередньо пов'язано з коронавірусом, який теж вражає дихальні шляхи.

"Ряд опублікованих досліджень встановив, що куріння призводить до більш тяжких форм захворювання (коронавирусною інфекцією)", - сказала представник ВООЗ. Керкхове заявила, що результатом може стати штучна вентиляція легенів і летальний результат захворювання.

У квітні французькі фахівці виявили, що приблизно 11 тис пацієнтів, поміщених в паризькі лікарні з COVID-19, звичку до куріння мали тільки 8,5% в порівнянні з тим, що все палять 25,4% населення.

Мінохоронздоров'я раніше зазначив, що інформація в ЗМІ, що курці рідше заражаються коронавирусной інфекцією, не має наукових підстав. У відомстві заявили, що такі інформаційні вкидання можуть бути спровоковані зацікавленими особами.

Читайте також: Голова ВООЗ порадив не скасовувати карантин занадто швидко

Як вже повідомлялося, COVID-19 може викликати більш серйозне стан. Зазвичай це відбувається на 7-10 день після інфікування.