UA / RU
Підтримати ZN.ua

Курди звинуватили "Ісламську державу" у використанні хімічної зброї в Іраку

Бойовики використовували снаряди з іпритом, бойовою отруйною речовиною шкірно-наривної дії.

Бійці курдського ополчення "Пешмерга" заявили про застосування терористами "Ісламської держави" снарядів з іпритом при обстрілі позицій на півночі Іраку.

Бойовики використовували для нападу 37 мінометних установок, снаряди яких "поширювали білий дим і чорну рідину". При цьому аналіз крові декількох десятків бійців "Пешмерги" показав наявність дихлордиетілсульфіда, інакше званого гірчичним газом. Інформації про жертв в результаті атаки не надається.

Разом з тим, курди, згідно з їх заявою, потребують засобів хімічного захисту.

Іприт має вражаючу дію при будь-яких шляхах проникнення в організм. Ураження слизових оболонок очей, носоглотки і верхніх дихальних шляхів проявляються навіть при незначних концентраціях іприту. При більш високих концентраціях поряд із місцевими ураженнями відбувається загальне отруєння організму. Висока вірогідність смертельного результату.

18 липня бійці курдського ополчення (YPG) і група моніторингу сирійського конфлікту заявили, що терористи ІДІЛ в кінці червня використовували отруйний газ при атаці на північно-східну територію Сирії, яка контролюється курдами.

На початку червня міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп заявила, що терористична організація ИГИЛ набирає висококваліфікованих фахівців для виробництва хімічної зброї, і вже застосовує хлор в Іраку.

У грудні 2013 року ОЗХО заявила, що в Сирії знищені всі неснаряженные боєприпаси для хімічної зброї. Вона також підтвердила, що на об'єктах з виробництва хімічної зброї неподалік від Хомса були знищені будови.

У тому ж місяці група інспекторів ООН, які розслідували повідомлення про використання хімічної зброї на сирійській території, заявила про п'яти випадках застосування хімічних отруйних речовин в Сирії. "Місія ООН зробила висновок про те, що хімічна зброя використовувалася сторонами конфлікту в Сирії", - йдеться в поширеній доповіді комісії.

У серпні 2013 року США отримали непрямі підтвердження винуватості сирійської армії хімічній атаці на район Гута, жертвами якої стали понад 1,6 тисячі осіб. Американська розвідка перехопила телефонна розмова 21 серпня між міністром оборони Сирії Фахадом Джассимом аль-Фрейджем і главою хімічних військ, в якому йшлося про атаку на Гуту.