UA / RU
Підтримати ZN.ua

Курди побоюються агресії Туреччини після виведення американських військ із Сирії – ЗМІ

Рожава розраховує на більш детальну інформацію від Вашингтона щодо умов виведення військ і домовленостей з Анкарою.

Вашингтон не повідомив адміністрації Сирійського Курдистану умови виведення американських військ з Сирії і зміст домовленостей США з Туреччиною, отже Рожава розраховує отримати більш детальну інформацію від США, повідомляє Associated Press із посиланням на представника курдської адміністрації.

"Нас не попереджали офіційно або відкрито. Все, що ми чули, заяви для ЗМІ", - заявив співрозмовник інформагентства.

Він також зазначив, що курдам неясний істинний сенс недавніх заяв радника президента США з національної безпеки Джона Болтона. Той вказав на необхідність остаточного знищення бойовиків "Ісламської держави" і забезпечення захисту сирійських курдів. Слова Болтона зазнали критики в Анкарі, так як влада Туреччини називє всі курдські формування терористичними.

"Туреччина становить більшу загрозу для існування курдів, ніж "Ісламська держава" й усі міжнародні терористичні організації", - підкреслив представник курдської адміністрації.

Як повідомлялося, 19 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ з Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти угруповання "Ісламська держава". За даними американських ЗМІ, Пентагон намагався відрадити президента Дональда Трампа від цього кроку.

На тлі рішення Трампа про виведення військ з Сирії міністр оборони США Джеймс Меттіс оголосив про свою відставку. З 1 січня обов'язки міністра оборони виконує заступник голови Пентагону Патрік Шанахан.

Британія, Франція, Німеччина і Данія – ключові союзники США в коаліції проти "Ісламської держави" - розкритикували рішення Трампа, вказавши на небезпеку реорганізації терористичних осередків у Сирії. Голова МЗС Данії Андерс Самуельсен закликав ЄС скоординувати дії, щоб переконати Вашингтон.

Президент Росії Володимир Путін назвав рішення Трампа про виведення військ з Сирії "правильним", а Туреччина перекинула додаткові війська на сирійський кордон.

Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент дейтсвовал в тісному контакті з СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робочої партії Курдистану".