UA / RU
Підтримати ZN.ua

Курбан-байрам: історія свята

Свято знаменує собою завершення хаджу.

20 липня мусульмани розпочинають святкувати Курбан-байрам, один з головних свят для віруючих. Дата святкування змінюється з року в рік, в різних країнах можуть відрізнятися і звичаї.

Коли відзначають Курбан-байрам

Свято жертвопринесення відзначається на 70-й день після святкування Ураза-Байрам, в 10-й день 12-го місяця ісламського місячного календаря Зуль-хіджжа, святкування триває три дні.

Історія свята

Курбан-байрам знаменує собою закінчення хаджу - паломництва в Мекку. Слово «курбан» походить від арабського кореня «крб», який несе в собі все, що пов'язано з «наближенням». Вважається, що важлива не сама жертва, а наближення до Аллаха.

Історія обряду принесення в жертву тварини пов'язана з пророком Ібрагімом. Він побачив сон, в якому йому було велено принести в жертву свого сина Ісмаїла. Спочатку пророк подумав, що це мана і відмовився жертвувати сином, але сон повторився тричі.

Тоді Ібрагім вирішив виконати наказ. Але в момент, коли він підніс ніж над сином, над пророком пролунав голос: «О, Ібрахім, ти вже виконав твій сон». Потім пророк побачив баранчика, якого йому необхідно було принести в жертву. Згідно з тлумаченням, Аллаху не потрібна була жертва, він лише перевіряв віру свого пророка.

Читайте також: Свято Ураза-байрам: мусульмани відзначають закінчення священного ісламського місяця Рамадан

Цей випадок стався недалеко від Мекки. Відтоді мусульмани приносять у жертву тварину, віддаючи данину поваги Ібрагіу, який явив найвищу ступінь відданості і любові до Аллаха.