UA / RU
Підтримати ZN.ua

Куратор з питань Росії та України в Пентагоні йде у відставку - ЗМІ

Евелін Фаркас підтримувала Україну в питанні захисту від російської агресії.

Заступник помічника глави Пентагону Евелін Фаркас, яка займалася військовими відносинами з Росією та Україною, йде у відставку на тлі дебатів у Білому домі про те, як слід реагувати на дії Росії в Україні і Сирії, передає з посиланням на джерела в американському оборонному відомстві видання Politico.

За словами джерел видання, Фаркас наполегливо рекомендувала реагувати на агресивні дії Росії, а також надати допомогу Україні у вигляді 244 млн дол. Крім цього, вона підтримувала намір Чорногорії вступити в НАТО і виступала за розширення оборонних зв'язків США з Грузією.

Повідомляється, що Білому дому буде важко підібрати гідну заміну Фаркас.

"В адміністрації не так багато експертів по Європі з великим списком досягнень. Без сумнівів, що це (відставка Фаркас – прим. ред.) поставить Пентагон в більш слабке становище з точки зору його політики з європейських питань", - вважає одне з джерел видання.

28 вересня, президент США Барак Обама домовився зі своїм російським колегою Володимиром Путіним про переговори на рівні представників оборонних відомств з метою уникнути конфлікту при проведенні можливих військових операції в Сирії. Проте сторони не прийшли до єдиного знаменника щодо подальшої долі сирійського президента Башара Асада.

29 вересня міністр оборони США Ештон Картер віддав наказ відкрити лінію зв'язку з Міністерством оборони Росії щодо сирійського питання. Прес-секретар Пентагону Пітер Кук підкреслив, що контакти з Москвою потрібні для того, щоб забезпечити безпеку сил антитерористичної коаліції і не допустити невірних оцінок.

30 вересня Держсекретар США Джон Керрі заявив, що президент Сирії Башар Асад повинен покинути свій пост в рамках "планомірного перехідного періоду". Таким чином США дещо змінили свою позицію щодо відставки Асада, так як раніше Вашингтон вимагав негайної відставки чинного сирійського президента зі своєї посади.

Після інформаційного шуму і занепокоєння, вираженого з цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю і тренуванням військових, проте зазначив, що говорити про російську участь у військових операціях в Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?