Придбання Туреччиною озброєння у інших країн для підвищення власної обороноздатності є її суверенним і невід'ємним правом, однак Анкарі варто при цьому пам'ятати, що бойова та оперативна сумісність є не менш важливим чинником єдності Північноатлантичного альянсу, йдеться в заяві міністерства закордонних справ Франції, передає "Укрінформ".
"Закупівля військового обладнання Туреччиною є чітко суверенним вибором. Єдність союзників – не менш істотна. Бойова та оперативна сумісність військових можливостей союзників повинна сприяти цьому", – прокоментували в Парижі придбання Анкарою російських комплексів протиповітряної оборони С-400 "Тріумф", які Анкара закуповує, незважаючи на заперечення з боку США та інших країн-членів НАТО.
29 грудня 2017 року Туреччина і РФ підписали кредитну угоду в межах угоди про постачання зенітно-ракетних комплексів С-400. Це перша країна НАТО, яка купує російську систему протиповітряної оборони. Сам контракт на поставку комплексів був укладений у вересні.
22 травня американський телеканал CNBC з посиланням на власні джерела повідомив, що США дали Туреччині два тижні на відмову від придбання ЗРК С-400 у Росії, пригрозивши виключити Анкару з програми F-35.
29 травня стало відомо, що США можуть запровадити санкції проти Туреччини у рамках закону CAATSA і виключити її із програми F-35 у разі придбання Анкарою російських ракетних комплексів протиповітряної оборони С-400 "Тріумф".
7 червня США прийняли рішення більше не приймати пілотів військово-повітряних сил Туреччини на програму навчання навичок пілотування винищувачів п'ятого покоління F-35. Пізніше було зупинено навчання і тих турецьких пілотів та спеціалістів, що вже проходили його на авіабазі Люк ВПС США.