UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кулеба хоче зустрітись з китайським колегою на Мюнхенській конференції з безпеки: про що говоритимуть? — Bloomberg

Участь Китаю у саміті миру щодо умов України вважається особливо важливою з огляду на вплив, який Пекін має на Росію.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прагне зустрітися з китайським колегою Ван Ї на Мюнхенській конференції з безпеки сьогодні, щоб переконати Пекін взяти участь у саміті миру для обговорення умов Києва. Україна наполягає на проведенні саміту наступного місяця, хоча ця дата, ймовірно, буде перенесена на квітень або травень через відсутність участі світових лідерів, за словами людей, знайомих з планами, які говорили на умовах анонімності.

Швейцарія заявила, що відкрита для проведення саміту, і її дипломати зустрічаються з колегами з Китаю та інших країн, щоб оцінити їхню зацікавленість. Союзники України зацікавлені в тому, щоб будь-яка зустріч високого рівня включала різноманітних учасників з країн, що розвиваються, включаючи Бразилію, Південну Африку та Індію. Участь Китаю вважається особливо важливою з огляду на вплив, який Пекін має на Росію, повідомляє Bloomberg.

"Радники з національної безпеки з десятків країн провели чотири зустрічі, щоб підготувати ґрунт для зустрічі на вищому рівні, але вони не досягли значного прогресу, і Китай був присутній лише на одній з них. Менша група чиновників також провела зустріч у грудні", — зазначає Bloomberg. 

Формула миру президента України Володимира Зеленського включає дотримання принципів Організації Об'єднаних Націй, таких як територіальна цілісність і суверенітет, а також виведення російських військ з країни й забезпечення продовольчої та енергетичної безпеки.

Читайте також: Китай в Радбезі ООН закликав припинити надання Україні зброї

Раніше стало відомо, що Зеленський та Макрон підписали безпекову угоду на Мюнхенській безпековій конференції. Згідно з угодою, Франція надасть Україні до 3 мільярдів євро військової допомоги у 2024 році.