Росія ризикує лишитися під тиском санкцій 3 на десятиліття, втрачаючи економічне зростання разом з шансами відновити статус однієї з головних економічних сил.
Про це в інтерв'ю Reuters сказав радник президента Росії Олексій Кудрін.
На його думку, запропоновані Конгресом жорсткіші санкції не будуть мати серйозного впливу. Однак, він зауважив, що значно важливіше почати проводити реформи після президентських виборів 2018 року. Кудрін переконаний, що лише так Москва може повернутися до щорічного економічного зрастання на рівні більше 2%.
"В нинішній формі посилення санкцій, яке обговорюється, не матиме серйозного впливу на економіку Росії. У такій редакції вони не вносять серйозних змін. Але надія на те, що санкції будуть скасовані у найближчі роки, згасає", - сказав Кудрін.
"Швидше за все, повториться історія про стару поправку Джексона-Ваніка. Навіть коли всі умови зміняться, ми не зможемо їх скасувати", - додав він, нагадавши про фередальний закон США, який був ухвалений 1974 року і карав СРСР за обмеження прав людини. Поправку "Джексона-Ваніка" скасував президент Барак Обама в 2012 році.
Кудрін переконаний, що Росії варто продати державні частки у російських нафтових компаніях і найбільшому банку "Сбербанку" за 6-10 років, а також почати проводити структурні рефрми у економіці. На його думку, це дозволить добитися зростання на рівні 3-4% за 5-6 років, навіть якщо санкції продовжать діяти.
"У наступні 6-7 років ми не будемо помічати скорочення у сферах продуктивності і технологічного розвитку. В решті решт ми побачимо це, тому що інші будуть зростати швидше. Але тоді вже буде надто тяжко щось змінювати", - сказав Кудрін.
Нагадаємо, Палата представників США ухвалила законопроект "Протидія супротивникам Америки через санкції", в якому важливе місце відведено підтримці суверенітету і територіальної цілісності України, а також посиленню санкцій проти РФ.
Законодавча ініціатива перед тим як набрати чинності має бути схвалена Сенатом і підписана президентом США.