UA / RU
Підтримати ZN.ua

Криза у переговорах з ЄС щодо Brexit «може зіпсувати репутацію Британії» — The Guardian

Британська консервативна партія підтримала законопроєкт про внутрішній ринок, який суперечить деяким умовам угоди про Brexit.

Британія ризикує порушити норми міжнародного права. Нещодавні «суперечливі рішення» прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона стосовно Brexit досить «важко зрозуміти», адже це може бути і «своєрідною провокацією» для ЄС, або ж просто некомпетентністю. Хоча, схоже, що й сам британський уряд не може «зрозуміти» власного прем’єра, пише британська газета The Guardian.

Цього тижня Консервативна партія Британії підтримала законопроєкт про внутрішній ринок, який суперечить деяким умовам угоди про Brexit, а також може порушити міжнародні норми.

Представники британського уряду «переконують себе», що жодного порушення міжнародного права немає.

Британські урядовці були змушені «шукати баланс» між підтримкою власного прем’єр-міністра та дотриманням норм міжнародного права під час розгляду законопроєкту про внутрішній ринок.

Ймовірно, влада Британії вважає поведінку ЄС  «недобросовісною».

Однак, навіть поведінка самого Сполученого Королівства є дещо суперечливою.

Ця «суперечливість» виникла внаслідок того, що ЄС відмовився погоджуватися на деякі умови угоди, запропоновані Борисом Джонсоном.

Внаслідок «власної невдачі» в переговорах з Європейським Союзом, Джонсон «розчарувався» і вирішив вдатися до «провокаційних дій».

Ймовірно, британський прем’єр сподівається на те, що «хаос у діалозі з ЄС» змінить динаміку переговорів, і Європейський Союз піде на поступки.

Якщо ЄС не піде на поступки, то Джонсон змінить риторику і буде розглядати Брюссель як агресора.

Проте, подібна тактика містить деякі прорахунки.

По-перше, Брюссель навряд чи «поведеться на провокації». Лідери ЄС «терпляче чекатимуть за столом переговорів».

Якщо Велика Британія залишиться без торгової угоди, це буде вибір Джонсона.

По-друге, Консервативна партія Британії не настільки готова підтримувати Бориса Джонсона, щоб це призвело до порушення міжнародного права.

Багато високопосадовців вже розкритикували суперечливий законопроєкт.

Навіть якщо Борис Джонсон повністю змінить власну риторику у переговорах з ЄС, це вже не виправить шкоду, завдану репутації Великої Британії, як надійного міжнародного партнера, резюмує газета.

Читайте також: Британія готується до «значних змін у військовій філософії» — The Economist

Раніше повідомлялося, що зміни до угоди про Brexit можуть погіршити відносини між Британією та США.