UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кримінальну справу проти Прігожина в РФ не закривали — ЗМІ

Його досі підозрюють в організації збройного заколоту.

Засновник російської приватної військової компанії «Вагнер» Євгєній Прігожин залишається під слідством у справі про заколот, пише російське видання «КоммерсантЪ».

Видання зазначає, що станом на ранок 26 червня кримінальну справу про організацію збройного заколоту (ст. 279 КК РФ), головним фігурантом якої є  Прігожин, не зупиняли і продовжує розслідуватися слідчим слідчого управління Федеральної служби безпеки Росії.

Кримінальну справу відкрили відразу ж 23 червня, а про припинення провадження було оголошено після переговорів з ним президента Білорусі Аляксандра Лукашенки. Однак джерело видання в Генпрокуратурі РФ повідомило, що постанова про порушення кримінальної справи поки не скасована, а розслідування заколоту триває. За даними джерела, для ухвалення іншого рішення пройшло занадто мало часу.

Водночас досі не відомо, де саме перебуває Прігожин після згортання свого «маршу на Москву». У його пресслужбі заявили, що ватажок найманців поки що «не на зв'язку».

Вранці в понеділок Міноборони РФ опублікувало відео з міністром Сєргєєм Шойгу, який буцімто приїхав «на передовий пункт управління угруповання окупаційних військ». Це – перша публічна поява міністра оборони після невдалого «заколоту» Прігожина, хоча Міноборони не повідомило, коли саме відбулася поїздка.

Читайте також: Прігожин намагався вийти на зв'язок із Путіним перед повстанням — Медуза

Заколот проти військово-політичного керівництва Росії розпочався увечері 23 червня. Прігожин звинуватив міністра оборони Сєргєя Шойгу та начальника Генерального штабу Валєрія Гєрасімова в нібито ракетній атаці на позиції "Вагнера" на Донбасі.

Проте вже ввечері 24 червня, після заяв Прігожина про «взяття» низки міст у Росії, він несподівано оголосив, що розгортає свої війська у зворотному напрямку та вирушає на бази ПДВ.

Самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенка стверджує, що досягнення домовленості з Прігожиним є його заслугою.

Чи є протистояння вагнерівців із військовими, Прігожина з Шойгу та губернаторами початком російської смути? Про це – у статті Володимира Кравченка «Провісник російської смути: навіщо Пригожину протистояння всередині еліти?».