Попри те, що 3 намагається заперечити будь-які офіційні зв'язки, але велика кількість російських найманців, поранених в результаті удару військ США в Сирії, зараз лікуються в шпиталях Міністерства оборони Росії.
Про це пише Bloomberg, додаючи, що поранених росіян доставили у військові шпиталі в Москві і Санкт-Петербурзі. Про це виданню розповіли двоє людей, які підтримують контакти з найманцями після невдалої атаки на підконтрольну армії США і кудам бази в регіоні Дайр-ез-Заур. Понад 200 учасників атаки загинули і кількість жертв може зрости, оскільки ті, хто уцілів, можуть не вижити через серйозні поранення.
Москва заперечує офіційну причетність. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що немає "точної інформації" про те, що сталося. І хоча російські громадяни можуть перебувати в Сирії, "вони не входять у російські Збройні сили".
Bloomberg зауважує, що інцидент проливає світло на один з інструментів кремлівської гібридної війни. Найманці, які беруть участь у війнах на Сході України і в Сирії, дозволяють Росії заперечувати офіційну причетність, коли щось йде не за планом. Джерела повідомили виданню, що бійці, які брали участь в атаці 7 лютого на підконтрольну США базу в Сирії, входили в групу "Вагнер", приватну таємну армію. Міністерство фінансів США називало її лідером Дмитра Уткіна в червні минулого року, коли проти нього були запроваджені санкції за відправку найманців на війну проти України. Уткін був сфотографований в 2016 році поруч з Володимиром Путіним, який винагородив найманця державними нагородами за службу Росії.
Москва заперечує причетність до атаки на американських військових, і США погодилися з цією заявою.
"Росія могла дозволити атаку просто для того, щоб Асад зрозумів, що не можна нічого робити без координації дій з Москвою", - сказав російський прокремлівський експерт з Близького Сходу Юрій Бармін.
Двоє чиновників з адміністрації Трампа сказали Bloomberg, що США використали військову лінію зв'язку, щоб попередити росіян про авіаудар у відповідь на атаку. Пізніше росіяни звернулися до американських колег, попросивши закінчити удар, щоб можна було забрати поранених і тіла загиблих.
"Звісно, це погано, коли росіяни помирають від американської зброї. І не можна сказати, що це піде на користь нашим відносинам. Ми маємо справу з незвичайною ситуацією", - сказав радник російського уряду з питань Сирії Віталій Наумкін.
Раніше телеканал CBS із посиланням на джерела в Пентагоні повідомив про те, що 7 лютого авіація США завдала удару по силах сирійського диктатора Башара Асада, серед яких були російські найманці.
Удар був нанесений після бойового зіткнення урядових військ з підрозділами Демократичних сил Сирії через контроль над нафтовими родовищами.
За даними видання Bloomberg, унаслідок авіаудару були знищені понад 200 бойовиків "ПВК Вагнера", яку контролюють спецслужби РФ.
Напередодні дослідницька організація Conflict Intelligence Team повідомляла про загибель чотирьох російських військових - Олексія Ладигіна (Рязань), Станіслава Матвєєва, Ігоря Косотурова (Асбест, Свердловська область) і сотника "Балтійського окремого козачого округу" Володимира Логінова. Пізніше стало відомо про п'ятого загиблого росіянина – нацбола Кирила Ананьєва. Також серед загиблих у Сирії колишній бойовик терористичної організації "ДНР" із позивним "Апостол". Родичі та знайомі російських найманців із "ПВК Вагнера"підтвердили їхню загибель.