Кремль продовжує уникати відкритих репресивних заходів, ймовірно, через побоювання за стабільність путінського режиму. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики Інституту вказують на те, що російський уряд відкликав з Державної думи законопроєкт, який передбачав збільшення податків для росіян, які втекли з країни, з 13% до 30%.
«Російські ультранаціоналісти неодноразово закликали Кремль націоналізувати майно, що належить росіянам, які "зрадили" країну, втікши з неї, але Кремль, схоже, все ще вагається щодо запровадження таких непопулярних заходів», – сказано у звіті ISW.
ISW взяли до уваги інформацію російського видання «Верстка» про те, що адміністрація президента Росії не підтримує повернення смертної кари в Росії – ще одне питання, яке нещодавно знову з'явилося в російських політичних дискусіях.
«Кремль міг би використовувати загрозу смертної кари, щоб налякати росіян і змусити їх підтримувати військові дії (або пасивно протистояти їм), але Путін, швидше за все, все ще не наважується зруйнувати свій імідж дипломатичного і толерантного царя», – вважають аналітики.
Нагадаємо, член комітету Госдуми з оборони Андрєй Гурульов навпаки висловився за те, що в Росії треба відродити поняття «ворог народу», як за Йосипа Сталіна, ввести військово-польові трибунали і вершити суд прямо на фронті.