У липні 2022 року президент Росії Владімір Путін схвалив поправки до «Закону про іноземних агентів», який впродовж десяти років широко використовувався для репресій проти опонентів режиму. Очікується, що нові заходи набудуть чинності уже 1 грудня 2022 року.
Закон 2012 року визначав «іноземних агентів» як осіб або організації, які отримали фінансову підтримку з-за кордону. Нові поправки розширять вплив на ті, які просто перебувають під невизначеним «впливом або тиском» іноземних гравців.
Також російське міністерство юстиції отримає повноваження публікувати особисті дані та адреси визначених «іноземних агентів», майже напевно створюючи для них ризик переслідувань.
«Нові закони ще більше розширять репресивні повноваження російської держави. Ця тенденція продовжується після повернення Путіна на посаду президента в 2012 році, але ця тенденція різко посилилася після вторгнення в Україну», - заявляють у британській розвідці.
Аналітики вважають, що Кремль, ймовірно, діє на випередження, щоб запобігти зростанню внутрішнього інакомислення, оскільки війна в Україні все більше впливає на повсякденне життя росіян.
Постійне повторення пропагандистських гасел під політичні цілі поточного моменту створює в головах нову реальність, яка існує за рахунок надходження з різних джерел. Ця реальність із часом починає сприйматися майже як фізична. Як працює російська пропаганда, читайте у статті професора Георгія Почепцова "Пропаганда відповідає на ще не озвучені запитання".