UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль не відмовився від своєї військової стратегії в Сирії - WSJ

Відмінності в стратегії боротьби з "Ісламською державою" Росії та США ускладнюють співпрацю з метою протидії цій терористичный організації.

Військова тактика Росії в Сирії дуже сильно відрізняється від тактики союзників США, тому виключає можливість працювати в цьому напрямку разом, нарікають західні чиновники, йдеться в статті The Wall Street Journal.

У статті наголошується, що деякі російські бомбардування були спрямовані проти підтримуваних США груп сирійських повстанців – правозахисники констатують, що кілька сотень мирних жителів були вбиті в результаті російських ударів.

"Вони були дуже невибірковими, що говорить про навмисність", - говорить британський аналітик Майкл Кларк. "Проблемою для Заходу є те, що росіяни ведуть свою кампанію, як у Чечні", - додав експерт.

У понеділок президент США Барак Обама провів розширене засідання з приводу стратегії Пентагону в боротьбі з "Ісламськоюдержавою" в Сирії та Іраку. Він почав свою промову зі слів про те, що коаліції США зараз "складніше, ніж коли-небудь" і прогрес необхідно прискорити.

Тим часом, держсекретар США Джон Керрі має відвідати Кремль у вівторок, 15 грудня, для участі у черговому раунді переговорів щодо Сирії. Співробітництво "застопорилося" на питанні майбутнього союзника Росії і сирійського лідера Башара Асада. Таким чином, дипломатичному поштовху перешкоджає питання доцільності військової координації між Москвою і очолюваної США коаліцією, йдеться в статті.

Після терактів в Парижі минулого місяця президент Франції Франсуа Олланд здійснив поїздки по багатьох державах з метою створення однієї великої коаліції. Французькі чиновники сподівалися, що Олланду вдасться переконати Путіна сконцентруватися на ІД, а не на повстанцях, які виступають проти асадівского режиму.

Як пояснюють американські чиновники, Росія своїми ударами по повстанським групам і мирному населенню Сирії чинить тиск таким чином на цивільних осіб, щоб ті перестали підтримувати і поповнювати ряди бійців, які намагаються зкинути Асада. "Це тактичний підхід, який йде врозріз із західним баченням перемоги", - йдеться в статті.

Як підкреслює автор, російські чиновники постійно виступали на захист своїх військових операцій в Сирії, Кремль неодноразово закликав США та їх союзників з ними разом боротися проти ІД. Російські офіційні особи також виступали із заявами про те, що західні країни ведуть інформаційну війну для дискредитації російської військової кампанію.

Олександр Гольц, незалежний військовий аналітик в Москві, заявляє, що Росія намагається досягти своїх цілей за допомогою сирійського уряду, і це "абсолютно очевидно, що на першому плані в Сирії" - не "Ісламська держава".

Російські авіаудари й зараз, як і раніше, зосереджені в районах, де немає бойовиків ІД, але є повстанські групи, підтримувані очолюваною США коаліцією.

Аналітики стверджують, що оборонна стратегія Росії, яка будується на підтримці сирійського уряду, спрямована на те, щоб зберегти російські військові бази в якості єдиної опори на Близькому Сході.

Дипломатична реальність на даний момент не показує ознак поліпшення співробітництва, кажуть чиновники. "Хоча російські сили і збільшили свої удари навколо Ракка, оплоту "Ісламської держави", і в інших районах, контрольованих групою в останні тижні, вони (росіяни – ред.) не змінили свою тактику", - пише автор статті, посилаючись на слова американських військових чиновників.

"Стратегія Росії не змінилася. У неї немає волі до боротьби з "Ісламською державою", - висловив думку міністр закордонних справ Литви Линес Лінкевічус.

Влада Саудівської Аравії оголосили про створення військової коаліції ісламських держав для протидії тероризму. До складу військової коаліції увійдуть 34 держави, а управлятися вона буде з оперативного штабу в саудівській столиці Ер-Ріяді.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД"