Російська влада поступово готує населення країни до оголошення чергової хвилі мобілізації і створює для цього відповідне інформаційне тло. В Кремлі припинили надавати обмежені відомості про так звану спецоперацію і навпаки намагаються посіяти серед росіян панічні настрої, просуваючи брехливі теорії про можливий наступ ЗСУ на прикордонні області РФ. Про це йдеться у щоденному звіті Інституту дослідження війни (ISW) за 6 грудня.
Експерти зазначають, що Кремль, схоже, відходить від “обмеженого інформування” про війну, яке він використовував для зменшення занепокоєння російської громадськості, ймовірно, намагаючись налаштувати власних громадян на майбутні хвилі мобілізації.
Про спроби створити частково панічні настрої і “підсилити бойовий дух” росіян свідчить те, що у Бєлгородській та Курській областях оголосили про формування загонів територіальної оборони. Місцевих жителів лякають абсурдною ідеєю загрози українського наземного наступу на прикордонні райони Росії. Кремлівські пропагандисти теж висувають схожі неправдоподібні теорії.
Нова інформаційна тактика влади добре помітна, зокрема, й у Москві. Там місцеві чиновники навіть розклеїли по місту рекламу “спецоперації”, яку раніше можна було спостерігати лише у віддалених містах і селищах влітку 2022 року під час російських кампаній з вербування добровольців.
“Цих інформаційних умов, ймовірно, недостатньо, щоб переконати російське населення в необхідності додаткової мобілізації, враховуючи низьку реакцію на оголошення про набір добровольців. Кремль ризикує ще більше підірвати довіру до себе, якщо оголосить мобілізацію. Російська влада стикається з серйозними проблемами, намагаючись збалансувати потреби формування армії і контроль над російським інформаційним простором”, – вважають аналітики.
Раніше повідомлялося, що у Росії можна буде отримати повістку через соціальні мережі або СМС. Це робиться для тотального контролю за військовозобов’язаними, які не проживають за місцем реєстрації.