В середу, 19 серпня, суд в Росії засудив естонського розвідника Естона Кохвера до 15 років в'язниці. І це стало це одним з викликів для НАТО, який лишився без відповіді.
Про це сьогодні пише видання Wall Street Journal в редакційній статті. Естонського військового зухвало викрали на території Естонії минулого вересня, коли він шукав контрабандистів на російському кордоні. Це сталося невдовзі після того, як в країну приїжджав президент Барак Обама і запевняв, що Балтія в безпеці.
"Кремль хоче, щоб країни Балтії відчували, що їх можуть покарати в будь-який момент і малими силами. А беззуба реакція НАТО на викрадення лише посилила цей сигнал", - йдеться в статті.
Альянс не міг відповісти в дипломатичному полі, наприклад, відкликавши посла з Москви чи виступивши зі спільною заявою. Єдина відповідь на політику Путіна – це численні повідомлення в Twitter із закликами звільнити Кохвера.
НАТО ніколи не розвивав механізмів відповіді на російські провокації, які він не розцінює як "атаку", згідно з статутом організації. Путін добре освоїв цю "сіру зону" між "атакою" і тим, що в Альянсі не розглядають як агресію. І Естонія стала його улюбленою мішенню.
Країна пережила потужні кібератаки з боку Росії у 2007 році. І тоді НАТО теж майже ніяк не відреагував. Путін хитрий і цинічний стратег, який знаходить слабкі місця і використовує їх на свою користь. І те, що Альянс ніяк не відреагував на викрадення естонського розвідника, підштовхне Росію до нових провокацій.
У зв'язку з викраденням Кохвера видання The Guardian у вересні 2014 року писало, що Росія відкрила новий фронт, викравши військового Естонії. Однак не виключено, що нова провокація Москви пов'язана з планами НАТО розмістити в Естонії свою нову базу. Після того, як стало відомо про вирок, винесений Кохверу, верховний комісар ЄС з питань безпеки і зовнішньої політики Федеріка Могеріні зажадала від РФ негайно відпустити засудженого естонської поліцейського.