UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни ЄС розширили співпрацю в оборонній сфері

До програми PESCO приєдналися 25 країн Євросоюзу.

Рада ЄС 11 грудня офіційно схвалила створення нової програми у сфері оборони (PESCO). Як повідомляється на сайті Ради ЄС, в цій програмі взяли участь 25 країн Євросоюзу - Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Словаччина, Іспанія і Швеція.

Раніше повідомлялося, що 13 листопада міністри закордонних справ і міністри оборони 23-х держав-членів Європейського Союзу підписали декларацію, в якій зобов'язуються поглибити співпрацю у сфері безпеки. Зокрема, країни планують "постійне структурне співробітництво з питань безпеки і оборони" (Permanent Structured Cooperation on security and defence, PESCO).

Участь у реалізації цих намірів є добровільною для членів ЄС. Серед підписантів були представники всіх держав ЄС, окрім Данії, Ірландії, Мальти, Португалії і Великобританії, яка має намір покинути ЄС у березні 2019 року. Повідомлялося, що ці 5 країн можуть приєднатися до угоди пізніше.

Одночасно в Брюсселі зазначили, що PESCO не стане конкурентом Північноатлантичного альянсу, в який входять 22 члена ЄС.

План розвитку PESCO був затверджений у червні 2017 року на саміті ЄС. Глава Європейської Ради Дональд Туск тоді назвав це рішення "історичним кроком". Учасники саміту також домовилися про створення єдиного фонду, з якого фінансуватимуться розробки систем озброєння і їх спільні закупівлі.

Напередодні міністри оборони країн-членів НАТО прийняли рішення про створення нової структури - Центру кібероперацій.

Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг.

Він зазначив, що ця структура буде військовою, так як кібератаки зараз представляють серйозну загрозу для безпеки членів альянсу.