UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни ЄС пригрозили Ірану виходом з ядерної угоди

Країни запустять спеціальну процедуру у вирішенні спорів щодо виходу Ірану з угоди, у випадку будь-якого подальшого порушення документу.

У четвер, 26 вересня, Велика Британія, Франція і Німеччина попередили Іран, що у випадку подальшого порушення ядерної угоди 2015 року змусять членів Європейського союзу вийти з угоди. Такий крок може спровокувати крах договору і дозволити ООН відновити санкції проти Ірану, повідомляє ВПС.

Попередження було винесено на зустрічі з іранськими міністрами в Генеральній Асамблеї ООН. Ядерний спостерігач ООН заявив, що Іран використовує заборонену технологію збагачення ураном. У свою чергу Іран заявляє, що він збагачує уран тільки для цивільних цілей.

Згідно думку експертів, це буде мати руйнівні наслідки для економіки Ірану.

Ядерна угода, укладена в 2015 році між Іраном, США, Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною, що мала метою зупинити ядерну програму Тегерана в обмін на послаблення міжнародних економічних санкцій, що були накладені на країну.

В 2018 році США в односторонньому порядку вийшли з ядерної угоди і ввели проти Ірану санкції. У відповідь Тегеран почав прискореними темпами відновлювати свою ядерну програму.

Німеччина, Франція і Британія припускають, що через посилення санкційного тиску США на Іран цінність ядерної угоди ризикує бути зведена до нуля, так як чим сильніше Вашингтон тисне на Тегеран, тим більше положень "ядерної угоди" відкидає останній. У зв'язку з цим у трьох столицях зажадали продовження діалогу щодо відновлення або переукладання ядерної угоди і висловили занепокоєння зростанням напруженості в регіоні Перської затоки.

Детальніше про проблеми з контролем над ядерними випробуваннями читайте у статті Олексія Їжака "Невидимі ядерні випробування" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".