UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни "Вишеградської четвірки" підтримують розширення ЄС на Західні Балкани

Відповідну резолюцію прийняли очільники МЗС Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини.

До складу ЄС мають увійти ще шість країн: Чорногорія, Македонія, Сербія, Албанія, Боснія і Герцеговина, Косово (невизнана Україною держава – ред.), йдеться у резолюції МЗС країн "Вишеградської групи", яка була прийнята у вівторок, 29 листопада, повідомляє "Укрінформ"

Резолюцію на зустрічі у Варшаві підписали голови МЗС Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини.

"Розширення ЄС є безцінним знаряддям формування безпеки, стабільності та добробуту Західних Балкан. Так як і було записано в глобальній стратегії ЄС, передбачувана політика розширення становить стратегічну інвестицію у безпеку і добробут Європи і вже до цього часу в значній мірі сприяє безпеці на континенті", - йдеться в резолюції.

Перед її підписанням очільники МЗС 15 країн провели переговори. Крім країн "Вишеградської четвірки" та Західних Балкан, в них взяли участь представники МЗС Болгарії, Хорватії, Греції, Румунії, Словенії та Італії. У переговорах брала участь і верховний представник Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки в Комісії Юнкера Федеріка Могеріні.

Міністри "Вишеградської четвірки" схвалили ініціативу створення фонду Західних Балкан та висловили бажання надати йому технічну підтримку.

Вони також закликали лідерів шести країн, згаданих у резолюції, активізувати зусилля, спрямовані на нормалізацію і розвиток відносин із сусідніми країнами, і розширення діалогу.

Нагадаємо, раніше країни "Вишеградської четвірки" мали сумніви щодо актуальності пропозицій поглиблення "політичного союзу" в Європі після рішення Великої Британії покинути ЄС. З відповідною пропозицією виступали німецький і французький міністри закордонних справ.

У вересні 2016 року лідери країн "Вишеградської групи" погрожували ветувати угоду про вихід Великої Британії з ЄС. Політики вимагали гарантій дотримання трудових прав громадян Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини, які проживають в Сполученому Королівстві.