UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни "Великої сімки" призупинили підготовку до саміту G8

Дії Росії в Україні суперечать принципам і цінностям, на основі яких функціонують G7 і G8.

Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія, США і ЄС зупинили підготовку до саміту Великої вісімки в Сочі. Про це йдеться у заяві, розміщеній на сайті Білого дому.

"Ми відзначаємо, що дії Росії в Україні (...) порушують принципи і цінності, на яких засновано G-7 і G-8. Таким чином, ми вирішили припинити нашу участь у заходах, пов'язаних з підготовкою запланованого саміту G-8 в Сочі в червні доти, поки ситуація не повернеться до того стану, коли G-8 зможе вести змістовне обговорення", - заявили члени Великої сімки.

Дії Росії в заяві названо "явним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України", що порушує зобов'язання Росії, взяті нею відповідно до Статуту ООН, та її базової угоди 1997 року з Україною.

"Ми закликаємо Росію вирішувати будь-які питання, пов'язані з безпекою і порушенням прав людини, шляхом прямих переговорів, міжнародного спостереження або посередництва під егідою ООН або Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Ми готові підтримати такі кроки", - йдеться в заяві.

Представники Великої сімки підкреслили, що підтримують збереження суверенітету України. "Ми зобов'язуємося надавати підтримку Україні в її прагненні відновити єдність, стабільність, а також політичний і економічний добробут країни", - відзначають вони.

Для цього Україні обіцяють підтримку співпраці з Міжнародним валютним фондом в рамках обговорення нових програм і здійснення необхідних реформ. "Підтримка МВФ буде мати вирішальне значення для отримання додаткової допомоги від Світового банку та інших міжнародних фінансових установ, ЄС і двосторонніх джерел" , - наголосили в заяві.

Міністр фінансів США Джек Лью пообіцяв надати Україні необхідну допомогу. "Сполучені Штати готові працювати в рамках двосторонніх і багатосторонніх програм, щоб забезпечити надання Україні такого обсягу допомоги, який їй потрібен", - зазначив він. !zn